WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, İngiltere vatandaşlarını, devam eden koronavirüs pandemisini yavaşlatmak için herkesin evinde kalmasını isteyen başbakan Boris Johnson’ın son uyarısına uymaya çağırdı.

Pazartesi günü İngiltere’de evlerinde kalmaları ve sadece belirli şartlar altında ayrılmaları, yiyecek almaları veya tıbbi olarak korunmaları gerektiği söylendi.

Yaklaşık 400 kişi öldüğü için İngiltere’nin durumu atlatması en az üç hafta daha sürecek.

Geçen ay Fury, Deontay Wilder’ı Las Vegas’taki MGM Grand’daki WBC ağır siklet kemerini kazanmak için 7. raundda nakavt etti.

Üçüncü maç Temmuz ayı için planlanıyor, ancak organizatörler maçın o tarihte olmayacağını öngörmeye başladı.

Tüm spor salonları bir sonraki duyuruya kadar kapatıldığından, Fury evde antrenman yapmaya devam etti.

“Sadece herkesin iyi durumda olduğunu, güvende kaldığını ve evde kaldığını ve virüs yüzünden dışarı çıkmamasını umuyorum. Başbakan’ın söylediklerini dinledikten sonra bunu ciddiye aldım, “dedi Fury.

“Bu virüsle bir ulus, bir aile ve bir takım olarak birlikte savaşalım ve başkalarının virüsü kapmamasına yardımcı olmak için elimizden geleni yapalım. Evinde kal, çok ama çok önemli, Boris’i dinle ve evde kal.

“Bugün spor salonundaki eğitim araçlarını bana getiren bir kişi vardı. Formda kalacağım ve kendimi eğitmek ve egzersiz yapmak için çalıştığım günlük videoları yayınlayacağım. Herkes spor salonunda olmadığımı biliyor. Tanrı korusun, güvende ol ve evde kal. “