The Sun tarafından yayınlanan bir habere göre, WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, eski promotörü Mick Hennessy ile sözleşme davası ihlallerini çözmek için 1,5 milyon £ ödemeyi kabul etti.

31 yaşındaki Fury, 2008’de Hennessy yönetiminde ilk maçını yaptı ve 2015’e kadar onun adı altında maçlara çıktı. Fury, Kasım ayında Wladimir Klitschko’yu yenerek IBF, WBO, WBA, IBO kemerin sahibi oldu.

Ama sonra Fury, depresyon ve eğlence amaçlı uyuşturucularla ilgili sorunlarla mücadele ederken iki yıldan fazla bir süredir ringe çıkmadı.

Fury sonunda 2018’de döndüğünde Frank Warren ile bir promosyon anlaşması imzaladı. Ertesi yıl Fury, Top Rank ile çok kazançlı bir ortak promosyon anlaşması imzalayacaktı.

Hennessy, tanıtım anlaşmalarının şartlarını ihlal ettiğini iddia ederek Fury’ye dava açtı.

Davanın mahkemeye çıkmasından birkaç gün önce bir anlaşmaya vardılar.

Bir kaynak gazeteye şunları söyledi: “Mick hukuki işlem başlattı ve Tyson, yasal bir savaşa girmek yerine anlaşmanın daha kolay olduğuna karar verdi. Her ikisi de artık kendi yoluna devam edebildikleri için mutlu. ”

Fury, artık Hennessy ile konuşmadığını ve “çok üzücü” olduğunu kabul ettiğini söyledi.

Fury’nin 18 Temmuz tarihinde Deontay Wilder ile karşılaşması planlanıyor. Geçen ay Las Vegas’taki MGM Grand’da Fury, Wilder’ı iki kez düşürdü ve WBC dünya ağır siklet şampiyonu oldu.