Manny Pacquiao, koronavirüsü ( COVID-19) nedeniyle özellikle fakir Filipinlileri geçinebilmesi için yardıma ihtiyaç duyduklarını belirtiyor.

Filipinler’de senatör olan Pacquiao, Cumartesi günü Manila Bültenine insanlara yardım etmeye çalışırken “ölmekten korkmadığını” söyledi. Pacquiao, “sokaklarda yaşayan insanlar” beslenmezse yağmaların gerçekleşeceğine dair endişelerini dile getirdi.

Pacquiao, kamuoyu sakinlerine COVID-19’un daha da yayılmasından korkmalarını sağlamaya çalıştı.

Filipinliler’i de test eden ve tedavi eden tıbbi desteğe ihtiyaç duyuluyor. Halkına yardım etmek için, Filipinler’deki başkent ve en kalabalık ikinci şehir olan Manila çevresinde sağlık çalışanlarını taşımak için beş otobüs bağışladı.

Manila Bülteni’ne göre Pacquiao, “Eğer liderseniz, yardım ederken en önde olmalısınız,” dedi. “İnsanlara liderlik etmeli ve insanların onlarla birlikte olduğunuzu görmelerine izin vermelisiniz. Geçmişde ben de fakir oldum. Ne hissettiklerini biliyorum. ”

Pacquiao ayrıca, bu salgınla mücadeleye yardımcı olmak için Çin’den 50.000 koronavirüsü test kiti ve tıbbi maske gönderilmesini beklediğini söyledi.

Korkunç bir şekilde ortaya çıkan bu durum Pacquiao’nun ringe dönüşünü süresiz olarak engelledi. 41 yaşındaki Pacquiao, Temmuz ayında ringe çıkmayı umuyordu, ancak bundan sonra bir daha boks maçına çıkamayabilir.