2021’de İngilizler arasında gişe rekorları kıracak maçın erkenden anlaşılması için çaba gösteren destekçi Eddie Hearn’e göre, birleşik şampiyon Joshua, WBC şampiyonu Fury ile yapılacak maçı güvence altına almak için şimdiden imza atacak.

Fury, tartışmasız bir dünya şampiyonası olma arzusunu yineledi, ancak önce Deontay Wilder’ı üçüncü maçta yenmek zorunda bırakıldı, Joshua kemerlerini IBF kemerinin zorunlu rakibi Pulev’e karşı savunmak zorunda.

Fury Sky Sports’a verdiği demeçte, “Deontay Wilder tarafından nakavt edilirsem bu maç olmayacak mı?”dedi.

“Joshua eğer Pulev’e kaybederse, bu maçın olması zor bir ihtimal olacak. Ağır siklette, tavuklarınızı yumurtadan önce asla sayamazsınız, bu yüzden her seferinde bir mücadele, her seferinde bir zafer gerekir.”

“Her şey yolunda gidiyor, ben ve Joshua büyük bir maça gireceğiz. Özellikle İngiliz hayranlarının görmek istediklerini vereceğiz.”

“Lennox Lewis ve Frank Bruno’dan sonra inandığım en büyük maç olacak.”

Ancak Dillian Whyte, Fury’nin WBC zorunlu rakibi ve gelecekteki planlarının bir parçası Şubat 2021’e kadar WBC kemerini Whyte’ye karşı savunmak zorunda.

Whyte, yeniden planlanan Alexander Povetkin maçı için eğitim kampından Sky Sports News’e verdiği demeçte, “Sadece konuşmayı bırakmalı ve gidelim. Büyük bir mücadele olacak. Hadi çıkalım,” dedi.

“Eğer bu kadar kolay bir lokma olsaydım, neden benimle savaşmak için acele etmiyor?”

Joshua, Sky Sports’a daha önce Fury’ye meydan okudu: “Evet, gel benimle savaş.”

“Eğer gerçekten 1 numara olduğunu söylemek istiyorsan, gel benimle savaş. Hadi başlayalım.”

“Geriye kalan kemerler bende, bu yüzden benimle karşılaşmak en mantıklısı.”