Holyfield, Şubat ayında Deontay Wilder ve Tyson Fury arasındaki maçı yakından izledi ve Wilder’ın saltanatının son bulmasına tanık oldu.

Holyfield, Wilder’in üçüncü maçta daha rekabetçi bir mücadele göstermesi için iyi jablar atması gerektiğini söyledi. Wilder, tek taraflı giden maçı 7. raundda teknik nakavtla kaybetmişti. Wilder’ın yardımcı antrenörü Mark Breeland, Fury Wilder’ı köşede sert bir şekilde dövdüğü için havluyu attığını açıkladı.

“Üçüncü maçta Wilder’ın yapması gereken şey tekrar kulak zarına darbe almamak için ellerini kaldırıp jab atmasıdır. Tyson Fury’nin attığı her yumruk isabetliydi. Wilder neredeyse bataklığın içine düşmüş gibi görünüyordu ”diyor Holyfield bir röportajda BoxingScene.com’a. “Çok ağırmış gibi ellerini garip bir şekilde salladı. Hareket etmek için enerjisi vardı ama sanki ona bir şey olmuş gibiydi. ”

Holyfield aslında maçtan önce Fury’nin oyun planını biliyordu Wilder’a baskı yapmak istemesinin sağlam bir fikir olmadığını düşünmüştü.

“Fury’nin nakavt olacağını sandım. Ama baskı yaptı ve görevini tamamladı ”dedi.

Holyfield, Mike Tyson ile bir gösteri boks maçına katılmak için 57 yaşında eğitime devam ediyor. Holyfield Wilder’ın performansının düşmesini en iyi bilenlerden birisi çünkü 1999’da Lennox Lewis tarafından kulak zarı patlatıldı.

“Lennox Lewis ile ilk maçta kulak zarımı patlattı. Bırakmamak için dua etmek zorunda kaldım, ”dedi Holyfield. “Benden daha büyük ve aynı derecede yetenekli biriyle savaşıyordum ve hiçbir dengeye sahip değildim. Maçı bırakmak istedim. Vuruş gücüm yoktu. Ama alay edilmesini istemedim ve devam ettim.”