Eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Mike Tyson, ringe geri döndüğünde büyük bir isimle karşılaşmak istediğini açıkladı.

53 yaşındaki Tyson, 2005’te Kevin McBride’ye olan yenilgisinden beri ringin dışında.

Tyson, son haftalarda, eğitim klipleri yayınlıyor ve yardım için para toplamak için birkaç gösteri maçıyla insanlara yardım etmeyi umuyor.

Video kliplerde Tyson, hızını ve gücünü sergilerken formda görünüyordu.

“Hayatımda hissettiğimden daha iyi hissediyorum. Tanrı bana merhametli oldu. Bu durumla ilgileneceğim, iyi görünüyorum. Adamım, sadece hazırlandığımı biliyorsun, benden daha az şanslı olan bazı insanlara yardım etmeye hazırım. Bu yardım etkinliğini yapacağım,”dedi Tyson.

“Bu parayı alıp evsizlere ve bağımlı kardeşlere yardım edeceğiz. Çünkü ben de bir zamanlar evsizdim ve bağımlıydım, bu yüzden o insanların mücadelesini çok iyi biliyorum. Pek çok insan benim gibi hayatta kalmadı .”

Tyson’a göre, Holyfield maçı geri dönüş için gerekli değil.

“Bunu yapmak isteyen çok adam var. Dinle, bu maçı yapmak isteyen çok fazla adamımız var. Çağrı yapıyoruz, şu anda organizatörlerle iş yapıyoruz. İsimlere inanamayacaksınız bu hafta sözleşmeyi yapıp açıklayacağız, “dedi Tyson.

“Ve ne kadar para alırsak alalım, başkasına gidecek. Ben para kazanmayacağım. Eşim benimle ortak olduğu için, muhtemelen biraz kazanacak. Ama para hayır işlerine gidecek.”