Chris Eubank Jr. profesyonel kariyerinin çoğunu babasıyla geçirdi.

Şimdi yeni baş antrenörü ile birlikte yeni başarılarılara imza atmaya hazırlanıyor.

Kendi boksonun bir sonraki seviyeye geçirmek isteyen Chris Eubank Jr., şu anda aktif bir baş antrenör olan eski dünya şampiyonu Roy Jones Jr. ile birlikte yola devam edecek.

“Roy bana birçok şeye odaklanmamı sağlıyor. Torbayı, pedleri ve diğer küçük şeylere vuruyorum ve önemli olan birçok detay var.” Eubank Jr. (29-2, 22KOs) son iki ayını Jones’la birlikte geçirdi. “Ayak hareketleri kombinasyonlu delme, yumruk çekme, yumruk atma, kafa hareketi. Bir savaşçı olarak üzerinde çalışmayı unuttuğunuz tüm bu küçük şeyler. Temel bilgilere geri döndük. Roy çok ciddi ve beni daha iyi eğitmek için küçük şeyleri mükemmelleştirmeye zorluyor. ”

“Bu kadar basit şeyler ve“ Vay be, neden böyle düşünmedim ”diye düşünüyorum. Roy’un bir antrenör olarak böyle bir şey yapacağına dair hiçbir fikrim yoktu. Ünlü ve efsanevi birisinin size bu kadar zaman ayırmayacağını düşünüyorsunuz. Tam tersi. O şimdiye kadar gördüğüm ya da bulunduğum en uygulamalı eğitmenlerden biri ve dünyanın her yerinde spor salonlarında bulundum. Bu şaşırtıcı ve harika bir deneyim oldu. ”

Jones, Eubank Jr.’ı memleketi Pensacola, Florida’daki özel tesisine götürdü.

Jones’un sunabileceği her şeyle birlikte Florida Panhandle’deki yaşam tarzına hızla adapte olurken, Eubank Jr. bir sonraki mücadelesi ve tüm karşılaşmalar için ileriye doğru en iyi adımı atmak için halka söz verdi.

Geçtiğimiz Aralık ayında Brooklyn, New York’ta Matvey Korobov’un 2. raundda maça devam edememesiyle Eubank Jr. kolay bir galibiyet elde etmişti.

“Bana öğrettiği küçük şeyler, farkına bile varmayacağınız küçük dakikalar, bunlar beni bir sonraki seviyeye taşımak için eklediği şeyler. Bir sonraki dövüşümde, Roy’un köşemde olmasını ve ne kadar yükseğe çıkabileceğimizi görmekten heyecan duyuyorum. ”