Dünya Boks Birliği (WBA) welterweight şampiyonu Manny Pacquiao, yakın zamanda yapılan bir röportajda Floyd Mayweather’ın yaptığı konuşmalara cevap verdi.

Mayweather, 2015 yılının Mayıs ayında Pacquiao’yu tarihin finansal açıdan en fazla görüntüleme başına ödeme maçında 12 raund sonunda puanla yenmişti.

43 yaşındaki Mayweather, UFC süperstarı Conor McGregor’u yenerek 2017 Ağustos ayında emekli oldu.

41 yaşındaki Pacquiao, kendi sikletinde hala güçlü durumda.

Son maçını 2019 yılının Temmuz ayında, WBA unvanını kazanmak için Keith Thurman’a karşı mücadele etti ve maçı puanla kazandı.

Errol Spence, Terence Crawford, Thurman, Danny Garcia gibi boksörler welterweight sikletinde Pacquiao ile maç yapmaya çalışıyor.

Mayweather bu boksörlerin, “yaşlı adamı” kovalamak yerine birbirleriyle karşılaşmaları gerektiğine inanıyor.

“Boksörlerin “ Manny Pacquiao ile karşılaşmak istiyorum ”dediğini duyduğunuzda üzücü. Ama Manny Pacquiao 41 yaşında. Onu kovalamayın. Siz gençler birbirinizi kovalamalısınız. Bu yaşlı adamı kovalamayı bırakın. Size bir fırsat verirse, o zaman yapman gerekeni yap. Manny Pacquiao kiminle karşılaşmak istediğine kendisi karar versin, ”dedi Mayweather Fighthype.com’a.

Pacquiao’ya göre, Mayweather kıskanç bir konuşma sergiliyor.

“Mayweather Jr, kıskanç çünkü zaten emekli. Emekli olduğu için de gergin. Hala aktifim ve kemerim var,” dedi Pacquiao Manila’ya.

Sekiz ayrı sikletin dünya şampiyonu, koronavirüs pandemisi azalmaya başladığında ve spor etkinliklerinin seyircilere sahip olmasına izin verildikten sonra tekrar ringe çıkmayı planlıyor.

“Evet ben iyiyim. Henüz plan yok, sorun değil. Aslında, kum torbasına vurmayı bitirdim. Henüz emeklilik yok. Evet, hala eğitime devam ediyorum. Tanrı her zaman iyidir, ”dedi Pacquiao.