WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, yaklaşmakta olan üçüncü maç için rakibi Deontay Wilder’in her zamankinden daha tehlikeli olduğuna inanıyor.

Fury, Aralık 2018’de Los Angeles’taki Staples Center’da iki yere düşmesine rağmen Wilder’la berabere kalmıştı.

Şubat rövanşında, bu kez iki kez yere düşen Wilder’dı. Fury, Las Vegas’taki MGM Grand’daki maçta WBC unvanını havlu gelmesi sebebiyle 7. raundda teknik nakavt ederek kazandı.

Kaybettikten sonra, Wilder sözleşmedeki geçerli maddeyi kullanarak üçüncü maçı istediğini belirtti.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle, üçüncü maç için henüz kesin tarih belli değil.

Birçoğu Fury’nin rövanşta kazanma şansının çok yüksek olduğunu söylüyor. ‘Çingene Kralı’ ise herhangi bir şans görmüyor.

“Ağır siklette bir yumruk herşeyi değiştirir. Deontay Wilder’ı eli yok mu? Deontay Wilder sadece bir yumruğa ihtiyaç duyar,” dedi Fury Sky Sports’a.

“Hala çok tehlikeli bir rakip, hala çok aç bir adam, oraya değerini kanıtlamak için gelecek, geri dönüp ikinci kez ağır siklet şampiyonu olabileceğini kanıtlamak için. Son dövüşten daha tehlikeli, elbette. Biliyor musun, bu sadece bir boks maçı. Bu bir boks maçı, başka bir şey gibi bakmıyorum. Ya kazanırsın, ya da kaybedersin. ”

Fury kilitlenme sırasında formunu korumaya devam ediyor.

Fury, “Hangi tarihte olursa olsun bu meydan okumayı dört gözle bekliyorum. ”

“Sekiz ila 10 hafta önce oraya gideceğim, güzel ve erken. İyi, yorucu bir antrenman dönemi geçiriyorum. Umarım yaralanmadan oraya giderim, oraya gidip yıldızların altında dans ederiz. ”