Kariyerinin zirvelerindeyken, eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Mike Tyson, genellikle kadınlarla yatağını paylaştığını itiraf etti.

Tyson, otobiyografisinde açıkladığı çok hızlı bir yaşam tarzı yaşadı. 90’lı yılların başında tecavüz yüzünden hapis cezasına çarptırılırken kadınları düzenli olarak görmeye devam etti.

Tyson, “O kadar seks yapıyordum ki spor salonuna gidip egzersiz yapmak için çok yorgundum. Bütün gün hücremde kalırdım” diye yazdı Tyson.

Şimdi 53 yaşında olan ve 2005’ten bu yana spordan emekli olan Tyson, genç yaşlarındaki aynı yaşam tarzına asla sahip olamayacağını itiraf ediyor.

“Gençken yaptığınız gibi sürtüklere sahip olamazsınız. Para kazanıyorlar, bunu bilmiyordum. O zaman eğlenceliydi, ama yaşlandıkça artık eğlenmiyorlar. Hepsinin para peşinde olduklarını artık biliyorsun. ”

Ve pek çok kadınla uğraşırken Tyson, tüm parasını kaybettiğini açıklıyor.

Tyson, kariyeri boyunca 300 milyon dolar kazandıktan sonra 2003 yılında iflas etti.

“İnsanlara herkes gibi para vermek, herkesle parti yapmak ve anneleri, kız kardeşleri ve kuzenleriyle seks yapmak … çıldırdım. Çok hastaydım ve çok hasta olduğumu bilmiyordum. Kızlar için de bir sürü araba aldım “dedi.

“İçki içiyordum ve kontrolden çıkmıştım.”

Tyson’ın eski menajeri Rory Holloway, bir röportajda Tyson’ın yenilgiler almasının nedeni olarak kadınları gösterdi.

“Ringde onu durdurabilecek kimse olmadığını biliyordum. En iyisi olmasına rağmen kariyerinin kötü duruma gelmesinin nedeni, kadınlara karşı zayıflığıdır. Verdiği her karar kadınların istekleriydi, “dedi Holloway.