Ağır siklet boksör Otto Wallin yaz sonunda ringe geri dönmeyi umuyor.

Wallin, geçtiğimiz Eylül ayında, mevcut WBC dünya şampiyonu Tyson Fury’ye karşı galibiyete çok yaklaşmıştı.

Fury, maç sırasında ciddi kan kaybetti. Kesikler yumruklardan geldiği için, ring doktoru maçı durdursaydı Wallin teknik nakavtla galip ilan edilecekti. Ancak Fury’nin mücadelenin sonuna kadar devam etmesine izin verildi ve Fury on iki raund sonunda puanla galip geldi.

Wallin, Las Vegas’ta Showtime organizasyonun bir parçası olarak eski WBA şampiyonu Lucas Browne’a karşı Mart ayında ringe çıkacaktı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu maç iptal edilmeden önce bile, Wallin ayağındaki problem nedeniyle maçtan çekildiğini bildirmişti.

Wallin’in Covid-19 virüsüne yakalanmasına rağmen iyileşmesi çok uzun sürmedi.

Şu anda tamamen iyileşti, sağlıklı hissediyor ve zihinsel olarak ringe geri dönmeye hazır.

Wallin organizatörü Dmitriy Salita Sky Sports’a verdiği demeçte, “Otto ayağı için fizik tedavisini bitirdi ve boks eğitimine geri dönüyor.”

“Planımız, Otto’nun New York’ta açıldıktan sonra spor salonuna geri dönmesi. Bu hafta boks eğitimi almaya başladı.”

“Otto birkaç aydır ayağı kırılması ve sonra Covid-19’u yenerek zorlu bir dönem geçirdi. Planımız onu yaz sonunda tekrar ringe çıkarmak.”

Salita, Otto Wallin’in Fury’ye karşı dünya standartlarında yeteneklerini kanıtladığına inanıyor ve şimdi daha büyük mücadele istiyor.

Salita, “Otto, Tyson Fury’ye karşı son mücadelesinde dünya standartlarında yeteneklerini kanıtladı ve yakın gelecekte Joshua ve Whyte için hazır olabilir” dedi.