Eddie Hearn, Ekim veya Kasım aylarında yüksek profilli bir Londra mekanında küçük bir kalabalığının önünde Kubrat Pulev ile Anthony Joshua’nın dünya ağır siklet maçını organize etmek istiyor.

Eddie Hearn, Royal Albert Hall veya Olympia’da 1.000 kişilik bir kalabalığa karşı maçı planladığını açıkladı.

Royal Albert Hall ve Olympia, bir asırdan daha uzun bir süredir boks geçmişine sahip prestijli mekanlardan biridir. Albert Hall, dünya çapında en iyi konser mekanı olarak bilinir. Lennox Lewis, profesyonel olarak ilk maçını orada yaptı ve Muhammed Ali 1979’da bir gösteri maçı yaptı.

Şu anda, sporda koronavirüs kilitlenmesi nedeniyle İngiltere’de kalabalığın önünde bu maçın olması için bir plan yok, ancak kısıtlamalar azalmaya başladığında, Hearn, kısıtlı bir kalabalığın önünde maç organize etmenin mümkün olacağını düşünüyor.

“Kesinlikle kalabalığın Eylül ayı başlarında arttığını görebiliyorum,” dedi Hearn.

“İngiltere’de gerçekten maç organize etmek istiyorum. Bu yüzden Ekim veya Kasım aylarında Anthony Joshua için bir şeyler düşünüyorum. Neden Royal Albert Hall veya Olympia’ya gidip 1000 kişilik bir mekanda bunu yapmayalım ki önce akşam yemeği, bir parti , içecekler ve herkes herkesten birkaç metre uzaklıkta olacak hepsi bu. ”

2019’da iki kez yurtdışında boks yaptıktan sonra Joshua, IBF zorunlu rakibi Pulev ile bir sonraki mücadelesinin kendi ülkesinde yapmaya kararlı. 20 Haziran’da Tottenham Hotspur Stadyumu mekan ve tarih olarak ilan edilmişti, ancak koronavirüs kilitlenmesi duyurulduğunda, bu planlar askıya alındı ve kısa süre sonra 25 Temmuz’un alternatif bir tarihte bile mümkün olmayacağı açıklandı.

Hearn’in karşılaştığı sorun, 60.000 kişinin bu maçı canlı izlememesi yüzünden gelirin az olması. Hearn az ve seçkin bir grupla geliri en üst düzeye çıkaracağına inanıyor.

Hearn, “1.000 bilet yapabiliriz, önce bir akşam yemeği ve bir parti sonrası var, gidip böyle bir maçı izlemek için bilet almak zorundalar” dedi.

“Sadece yaratıcı olmalıyız; insanlar dışarı çıkmak isteyeceklerdir. İnsanların kalabalıkların oluşması ve güvenin oluşması zaman alacaktır.”

“Temmuz ayında açık hava barlarında restoranlar açmaya başlarlarsa, 100, 200, 500 veya 1.000 kişilik kalabalıklara izin vermemek çok zor olacak.”