Eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Mike Tyson ile yakın arkadaş olan UFC Başkanı Dana White, Tyson’ın büyük bir amaç için ringe girmesini bekliyor.

53 yaşında ve 2005’ten aktif olarak boks yapmayan Tyson, yardım için para toplamak amacıyla birkaç gösteri maçı yapmaya karar verdi.

Emekli boksör, internette antrenman videoları yayınlıyor. Tyson kesinlikle yaşı için harika bir durumda, herkesin hızını ve gücünü görmesini istedi.

Tyson, Bare Knuckle Fighting Championship’ten 20 milyon doların üzerinde bir teklif de dahil olmak üzere çok sayıda teklif aldı.

Evander Holyfield, Shannon Briggs, Tito Ortiz, Ken Shamrock ve Sonny Bill Williams, Tyson’la ringde çarpışmaya hazır olduklarını açıklayan boksörler.

Dana White, ESPN’ye, “Başlangıçta Mike’ın savaşmamasını isterim’ dedim. Ama Mike Tyson yetişkin bir adam, her şeyi yapabilir. Adam güçlü, patlayıcı görünüyor ve kendini çok iyi bir durumda buldu. ”

“O ringe girecek. Biz konuştuk ve bana dedi ki, ‘Dinle, karnımdaki ateşi hissediyorum. Ringe girmek istiyorum ve tekrar ateşi hissetmek istiyorum. ‘ Şu anda onu tamamen destekliyorum. “

Dana White, “Ben onu izlemeye mutlaka geleceğim” dedi. “Kalabalığa izin verilmiyor mu umurumda değil. Onu izlemenin bir yolunu bulacağım.”