Spor salonuna gidemediği için Luis Ortiz evinde kendine uygun bir yer yaptı. Şimdi sadece bir rakip arıyor.

Ailesinin bakımı ve sosyal izolasyona uyması nedeniyle Ortiz, koçu Germán Caicedo’yla beraber vakit geçiremedi. Ancak bu hazırlık yapmadığı anlamına gelmiyor.

“Herkes gibi evde kaldım,” dedi Ortiz George Ebro’ya. “Fiziksel antrenmanlarımı yaparak aktif kaldım. Zaten evde ringim var ve egzersizlerimi yapıyorum. Ağustos ya da Eylül arasında tekrar ringe çıkabileceğim söylendi. Her durumda, hazır olacağım . ”

Ortiz birkaç kez antrenmanlarını kaydetti ve Caicedo’ya gönderdi; diğer zamanlarda Ortiz fiziksel çalışmasını denetlemekle görevli antrenör Jukka Tiovola ile birlikteydi.

Tiovola, “Luis ile boks antrenmanlarını güçlü olunması gerektiği bir zamanda seviyesini korumaya çalışıyoruz. “Böylece sağlam bir rakip olduğunda çok fazla fedakarlık yapmasına gerek kalmayacak çünkü her an hazır durumda. ”

Durum ne olursa olsun, Ortiz 2020’de en az iki kez maç yapmak istiyor.

“Ben ve sen, isimleri seçmen için oturacak bir boksör olmadığımı biliyorsun,” diye ekledi Ortiz. “Kimi istediğimi söyleyeceğim. Şimdi Mike Tyson’ın dönüşü hakkında çok fazla konuşma var. Eğer isterse ona karşı bile ringe çıkmaya tereddüt etmeyeceğim. Sadece bir isim ve bir yere ihtiyacım var. ”