Eski WBO ağır siklet şampiyonu Joseph Parker, 2018 yılında Anthony Joshua ile karşılaştığında stratejik başarısızlığın kaybetmesine neden olduğuna inanıyor.

Parker, Joshua’ya karşı tedirgin dövüşmüş ve gerçek yeteneklerini sergilemeyi başaramamıştı. Parker için ilk kariyer yenilgisiydi.

Parker gelecekte Joshua ile rövanş maçı yaparak yoluna ilerlemeyi düşünüyor ve bir dahaki sefere çok daha fazla yumruk atmaya söz veriyor.

Sky Sports’a Joshua hakkında “Düşündüğümden daha iyi boks yaptı,” dedi. “Amacım ve planım ona karşı koymaktı ama maalesef bu işe yaramadı. O gün daha iyi olan taraf oydu. İnsanlar boksta iyi olmadığını ama iyi bir boksör ve iyi bir savaşçı olduğunu söylüyor. Ona saygı duy. ”

“Eğer bir daha maç yapma fırsatı verilirse iki elimle de onu yakalarım. Değişebilecek bir çok şey var. Onun yakınına girme konusunda daha fazla güven duyarım çünkü nasıl dövüştüğünü biliyorum. Daha fazla yumruk atarım, daha agresif olurum. “

Parker, Haziran 2019’da Joshua’yı şok edici bir şekilde yenen Andy Ruiz’i yakın bir puan ile 2016’nın Aralık ayında yenmişti.

Joshua, geçen Aralık ayında WBO, IBF, IBO, WBA dünya şampiyonluk kemerlerini Andy Ruiz’den geri aldı.

Parker, “Durumu tersine çevirip Ruiz Jr’a karşı zafer elde etmek mi? Büyük bir atlet, harika bir boksör, büyük bir şampiyon olduğunu gösterdi.” Dedi. “Yapması gerekeni yaptı. Yakalanmadı ve kazanmayı hak etti.”

Parker ve Joshua Özet