Antrenör Peter Fury, eski WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder’in Tyson Fury’ye yenilmesinden sonra geri dönebileceğine hala inanan birçok insandan biri.

Peter, Wilder’ın (42-1-1, 41 KOs) Tyson’a 7. raundda nakavt ile kaybederken maçın içine bir türlü giremediğini belirtiyor.

Birçok boks sever Wilder’in, Fury’nin IBF / WBA / WBO şampiyonu Anthony Joshua ile karşılaşmasına izin vermek için ücret alması gerektiğini düşünüyor. Bu, Wilder’a güvenini geri kazanmak için bir veya iki maç toparlanması için fırsat verirdi. Wilder bunu yapmak istemiyor. Her şeyini kaybedip kumar oynamaya hazır.

“Wilder’ın oyun planının ne olduğunu bilmiyorum. İlk raunddan itibaren tutuktu onun için bir şeyler yanlış gidiyordu ” dedi Peter.

“Tyson ona adım adım yaklaşıyordu. Buna alışık değildi ve birçok boksör en kötü senaryoya hala yeterince hazır değil, ”dedi Peter.

“Üstteki tüm boksörler aynaya bakmalı ve‘ Ne için endişelenmeliyim? Nede iyi değilim. ”Yapmaları gereken, iyi olmadıkları şeyleri mükemmelleştirmek,” dedi Peter.

“Sistematik bir dayak yiyorsanız ve maçın içinde değilseniz ve beyin hasarı alabileceğiniz anlaşılıyorsa, havluyu atın. Devam etmesine izin verme çünkü olmayacak, değil mi? ” dedi Peter.

Otto Wallin Ne Dedi?

“Wilder’ın her zaman bir nakavt şansı var, ama bundan geri gelmesi çok zor olacak,” dedi ağır siklet Otto Wallin Fighthub’a.

İnsanların unuttuğu şey, Fury’nin eski birleşik ağır siklet dünya şampiyonu Wladimir Klitschko’nun Wilder kadar kötü görünmesini sağladı. Fury, vurulması çok zor bir boksör ve 6’9 Fury’nin boyutu onu sağ elini indirmeye çalışan bir nakavt sanatçısı için zor bir rakip yapar.