Ağır siklet boksör Jarrell Miller matchroom şirketi ve Eddie Hearn’e savaş açtı.

Geçen yıl Miller, Haziran ayında New York’taki Madison Square Garden’da IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua ile karşılaşacaktı.

Maç gerçekleşmeden önce, Miller birçok yasaklı performans arttırıcı kullandığı için testi pozitif çıktı bu karşılaşma gerçekleşmedi.

Miller kısa bir süre içinde Andy Ruiz ile değiştirildi. Ruiz, büyük bir süprize imza atarak Joshua’yı nakavt etti. Ancak rövanş maçında Joshua 12 raund sonunda galip gelerek kemerleri geri almasını bildi.

Eddie Hearn hiçbir zaman yasaklanmış madde kullanmadığını iddia eden Miller’ın kendisiyle kişisel olarak temasa geçtiğini açıkladı. Ancak Miller VADA tarafından uygulanan ilaç testleri GW501516, EPO ve HGH pozitif çıktı.

Birkaç ay önce Top Rank ile ortak tanıtım anlaşması imzalayan Miller, video görüşmeleri sırasında Hearn tarafından yapılan bazı kritik açıklamalardan rahatsız oldu.

Miller, BonusCodeBets.com’a verdiği demeçte, “Benden daha büyük takipçileri olan, kişisel başarılarını ilk sıraya koyacak insanlarınız var. Eddie, Matchroom ile de aynı şeyi yaptı. Bunun için DAZN’da ateş altındaydı, bu yüzden onların günah keçisi oldum,” dedi Miller BonusCodeBets.co .uk.

“Herhangi bir büyük işletme veya şirket her zaman bir günah keçisi bulur, öyleyse neden büyük küstah Amerikalıyı suçlamıyorsunuz?