Diğer organizatörler gibi Eddie Hearn, devam eden koronavirüsü pandemisi nedeniyle Mart, Nisan ve Mayıs aylarında planlanan tüm etkinliklerini erteledi.

Dünya çapında, şu anda 1 milyondan fazla koronavirüs COVID-19 vakası var.

Şu anda, çoğu ülke Mayıs ayının sonuna kadar büyük etkinliklere izin vermiyor. Hükümetler vatandaşlarının evde kalmasını ve seyehat etmemesini istiyor.

Herkes boksun ve diğer sporların Haziran ayında bir tarihte yeniden başlamasını umuyor. Ancak Haziran ayının virüsün sonu olup olmadığını veya kısıtlamaların devam edip etmeyeceğini kimse bilmiyor.

“Sorun nasıl çözülür kimse bilmiyor, ancak hepimiz Haziran ayında bir şekilde boksa geri dönebileceğimizi umuyoruz. İster ilk önce kapalı kapılar ardında olsun, ister küçük salon şovlarıyla olsun, Haziran ayının sonundan önce daha büyük şovlara gidebileceğimizi umuyoruz ”dedi.

“Daha büyük bir sorun olduğunu biliyorum, ancak şu anda spordaki herkesin bir çözüm üzerinde çalışması gerekiyor. Diğer taraftan işletmeler için korkunç derecede dağınık bir zaman olacak, çünkü dünya bir daha aynı olmayacak. ”