WBA geçici orta siklet şampiyonu Chris Eubank Jr., tarzının Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez ile potansiyel bir çarpışmada çok büyük kaoslar ortaya çıkacağını düşünüyor.

Eubank için iyi geçen bir 2019 yılı vardı. Şubat ayında James DeGale karşısında puanla rahat bir galibiyet aldı. Ve sonra WBA’nın geçici unvanını Matt Korobov’u ikinci raundda teknik nakavtla yenerek ele geçirdi. Korobov omzunda problem olması nedeniyle maça devam edemedi.

Şimdi Eubank, diğer boksörler gibi, korona virüsü bitene kadar bir sonraki maçı için plan yapmaya başladı.

Meksikalı süperstar Canelo Alvarez bir sonraki maçında süper orta siklette ringe çıkmayı planlıyor. En muhtemel rakibi WBO şampiyonu Billy Joe Saunders. WBA şampiyonu Callum Smith de bu kazançlı fırsatın sahibi olmak istiyor.

Ancak Eubank Jr., Canelo ile karşılaşırsa çok daha fazla heyecan getireceğinden emin.

Saunders’ın çok sıkıcı bir boks yapacağına inanıyor ve Eubank, Smith’in John Ryder’i tartışmalı bir karar kazanmasından sonra bu fırsatı hak etmediğini düşünüyor.

Eubank Jr. Sky Sports’a kendisinin Canelo’yla maç yapmasıyla ilgili “Canelo’ya karşı Saunders veya Smith’ten daha heyecan verici bir mücadele olurdu” dedi.

“Tüm dünya, Saunders’ın sıkıcı bir şekilde 12 raund boyunca kaçarak dövüşeceğini biliyor, sonra yakalanacak ve nakavt edilecek. Bu, görmek istediğim bir mücadele değil. İlgi duymuyorum. Saunders’ın bir kemeri var bu fırsata sahip olmasının tek nedeni.”

“Smith’in John Ryder’a karşı performansı? Çok fazla zayıflık gördük. Canelo, Ryder’ın tarzı açısından çok daha üstün bir versiyonudur. Smith, Ryder’a karşı bununla başa çıkamadı, bu yüzden bence Ryder bu maçı kazandı. ”