WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin eğitmeni SugarHill Steward’ın IBF, IBO, WBA, WBO şampiyonu Anthony Joshua’yı devirmek için bir stratejisi var.

Şubat ayında Fury, Las Vegas’taki maçta Deontay Wilder’ı 7. raundda nakavt ederek WBC dünya şampiyonluk kemerini ele geçirdi.

Aralık 2018’deki ilk maçta Fury iki kez düştü ve 12 raund sonunda tartışmalı bir şekilde maç berabere bitti.

Rövanş maçı için Fury, eğitmen Ben Davison ile yollarını ayırmaya karar verdi ve Steward’ı işe aldı.

Fury saldırgandı, Wilder’a karşı korkusuzca savaştı. İki kez yere düşürdü ve sonunda Wilder’in köşesi havluya atmak zorunda kaldı.

Steward, Joshua’yu devirmek için aynı taktikleri uygulayacağını söyledi.

“Neden farklı bir şey yapayım? Buna yürekten inanıyorum, Kronk eğitim tarzı budur. Pek çok boksör bu tarzla kazandı. On yıllardır ve binlerce başarılı maçta kanıtlanmış bir yöntem, bu sadece bir sefer yapılmış bir şey değil “dedi Steward Sky Sports’a.

“Kimse bize inanmak zorunda değil. Bu konuşmakla ilgili değil, eylemlerle ilgili. Tyson zeki. Şimdi farklı bir şeyler öğreniyor, ne yapacağını biliyor. Joshua, güçlü, zeki, yetenekli bir savaşçı.O her iki eliyle yumruk atabilir.Joshua boksun diğer büyük süperstarlarından biridir, ama bunu gerçekten söylemenin tek yolu bu iki boksörün karşılaşmasıdır. ”

“Tyson’ın yapacağı her maç beni heyecanlandırıyor çünkü ona öğretmeyi bitirmedim. Öğrenmesi gereken daha çok şey var. Sadece biraz dokundum. Wilder maçı için gereken en önemli şeyleri vurguladım. Odak noktamız o zaman sadece Wilder’dı. “

Fury, muhtemelen Ekim ayında bir tarihte gerçekleşecek Wilder ile üçüncü maçını yapacak.