Eski tartışmasız yarı ağır siklet dünya şampiyonu Oleksandr Usyk’nin ekibi, boksörlerinin 2020’de Anthony Joshua’ya karşı bir dünya şampiyonluğu maçını yapmasını bekliyor.

Şu anda Usyk, 23 Mayıs’ta Londra’daki O2 Arena’da Derek Chisora’ya karşı kariyerinin ikinci ağır siklet maçını yapacak.

Usyk, WBO’nun zorunlu kemer maçına çıkacak boksörü konumunda. Siklet atladıktan sonra WBO onu ilk sıraya taşıdı.

Joshua, IBF, IBO, WBA, WBO dünya şampiyonluklarını 20 Haziran’da Londra’da Kubrat Pulev’e karşı zorunlu bir savunma yapacak.

Usyk’in menajeri Egis Klimas, Joshua’nın WBO’ya karşı daha sonra zorunlu savunma yapmak zorunda olduğu için bu maçın gerçekleşebileceğini söylüyor.

“Şu anda, Chisora’ya karşı kazanmak zorundayız. Anthony’nin de bu maçı istediğine inanıyorum. İyi boksörler iyi rakip ister. Herkes Oleksandr Usyk’nin Anthony Joshua’ya sorun çıkartacağını söylüyor, ancak Anthony bunun tam tersine daha güçlü olduğunu göstermek istiyor, “dedi Klimas Sky Sports’a.

“Maçın İngiltere’de olması mantıklı olurdu. İngiltere’den bir boksör ve Ukrayna’dan bir boksörle Amerika’ya gitmek mantıklı olmazdı. İngiltere taraftarları Usyk’yi tanıyor.”

Tabii ki Usyk, Chisora tarafından bozguna uğratılırsa bu plan suya düşecek.

“Uzun süre beklemek istemedik, Oleksandr meşgul olmak için ringde olmak istiyor,” dedi Klimas. “Uzun süre boks yapmamak büyük bir sorun olurdu.”