Eski dünya şampiyonu Alexander Povetkin’in organizatörü Andrey Ryabinsky’ye göre, Dillian Whyte ile yaklaşan maçı erteleme niyeti yok, ancak korona virüsünün yayılmasıyla devam eden bu durum maç tarihini değiştirebilir.

Povetkin ve Whyte arasındaki maç 2 Mayıs’ta Manchester’daki Manchester Arena’da gerçekleşecek. Sky Sports ve DAZN tarafından yayınlanacak.

Whyte’nin Dünya Boks Konseyi’nin (WBC) sıralaması tehlikede.

Nisan sonuna kadar planlanan boks etkinliklerinin çoğu korona virüsü nedeniyle iptal edildi.

Virüsün kendisi dışında Ryabinsky, Povetkin’in eğitim kampı için bir sorun oluşturacak. Başka bir ülkeye seyahat edebilmesi bir çok soruna neden olabilecek.

Ryabinsky, etkinlik için her şeyin ilerlediğinden emin olmak için Whyte’nin organizatörü Eddie Hearn ile düzenli olarak konuşuyor.

“Korona virüsü, yaşamın tüm alanlarını insanlar ve ülkeler arasındaki etkileşimleri giderek daha fazla etkiliyor … spor bir istisna değildir ve elbette bunlar göz ardı edilemeyecek risklerdir” dedi Ryabinsky.

“Eddie Hearn ile sürekli temas halindeyiz, Bu maçı ertelemek gibi bir niyet olmamakla birlikte, hükümetler virüse karşı sürekli yeni önlemler alıyorlar ve durum her an değişebilir. Ayrıca, uluslararası seyahat üzerindeki kısıtlamalar ve başka bir ülkeye giriş-çıkış kuralları yüzünden maça hazırlanırken sorunlara neden olabilir … “