Kell Brook, İngiltere’deki Sheffield Arena’da Mark DeLuca ile Şubat ayındaki maçını kaybederse emekli olacağını söyledi. Brook (38-2, 26 KOs) 31 yaşındaki DeLuca’ya puana kalsa bile, yine de dövmesi gereken biri olduğunu düşünüyor.

DeLuca (24-1, 13 KOs) Brook ile ringe çıkarken çok az deneyime sahip ve Amerikalı boksör için bu büyük bir adım olacak.

Kell Brook DeLuca için hazır

“Onun hakkında fazla bir şey bilmiyorum. Eski bir denizci ve kaydında sadece Walter Wright var ona da ilk maçında kaybetti ”dedi Brook DeLuca hakkında IFL TV’ye. “Daha sonraki maçta, bunun intikamını aldı ve kazandı. Temelde yenilgisiz sayılabilir ve bana karşı kazanmaya geliyor. Büyük maçların peşinde ama ben hazırım.

Brook, Michael Zerafa üzerindeki etkileyici galibiyeti hakkında “Bu konuda mutlu değilim, ama galibiyet daha iyi görünecek, çünkü Jeff Horn’ı yendi,” dedi. “Performansımdan memnun değildim. Antremanla maçın alakası yoktu. Onu bir kaç raund içinde yenmeyi planlıyordum bu aptalcaydı.

“Eğitim kampı harikaydı. Sadece kendimi geliştirdim, ”dedi Brook. “Herkes beni terk ediyor, ama ne olduğunu biliyorum. Buradayız. Oraya gireceğiz ve daha önce spor salonunda çok çalıştık. Süper formda ve süper zihinsel olarak hazır olacağım ve daha sonra bir oyun planına bağlı kalacağız. Maçı hemen 3 raund içinde bitirmek yerine oyun planına bağlı kalmak daha iyi olacak.

Kell, DeLuca’ya yenilirse emekli olacak

“Ama şimdi tarih bu. Bu maçı 8 Şubat’ta yapacağız. Oraya gireceğim ve aynı hatayı iki kez yapmayacağım.

“Gerçekten büyük bir çaba göstereceğime inanıyorum. Bu yıl ikinci kez dünya şampiyonu olmak istiyorum. Deluca’ya bakmıyorum, çünkü eğer beni yenerse, işim biter ve emekli olurum. Ama vereceğim daha çok şeyim olduğunu biliyorum.

“8 Şubat, birçok insanın“ Bitti ”diyeceği bir zaman olacak. Ama birçok insan bana yakın ve beni tanıyor. Beni daha önce hiç görmedikleri gibi görecekler, ”dedi Brook.

Brook, Deontay Wilder’a karşı Tyson Fury’yi seçiyor

Brook, Deontay Wilder yerine Tyson Fury’yi tercih ettiğini söyledi. “Wilder hakkında söylediklerimden sonra, gücü ve her şeyi ile Wilder’ın Fury’yi yere serdiği an her şeyin bittiğini düşündüm. Ancak yerden kalktıktan ve ondan sonra neler yaptığı gördükten sonra, bir daha asla ona karşı bir tahminim olamaz, ”dedi Brook Fury hakkında.