Tartışmasız orta sıklet dünya şampiyonu Claressa Shields, WBC,WBO kemerleri için eski dünya şampiyonu Ivana Habazin’e karşı 10 Ocakta karşılşacak. Shields, siklet düştü ve bu maç 69 kg da gerçekleşecek.

Shields ve Habazin geçen Ekim ayında karşılaşacaklardı, ancak resmi tartı sırasında şok edici bir şekilde iptal edildi. Shields’ın kız kardeşi ile Habazin’in baş antrenörü James Ali Bashir arasında sözlü bir tartışma yaşandı. Ve sonunda Shields’ın kardeşi Beşir’i bir yumrukla yere serdi.

İki Olimpiyat altın madalyası kazanan Shields, sadece bir profesyonel olarak onuncu mücadelesinde üç ayrı siklette bir dünya şampiyonu olmak istiyor.

Her zaman bunu söyleyen Shields kendini tüm zamanların en büyük kadın boksörü olarak ilan etti.

“Yüzyılın en iyisiyim. Altı raunddan önce biteceğini garanti ediyorum. Ve altı diyorum çünkü farklı yumruk atıyorum. Artık daha güçlüyüm. Daha hızlıyım, “dedi Shields.

“Elimden gelenin en iyisini yapmaya devam etmeye çalışıyorum. Zaten sadece dokuz maçla boksta en iyi 10 boksörden biri olarak görülüyorum. Beceri açısından, benimle kıyaslanabilecek bir kadın yok. Her şeyi yapabilirim. Boks edebilirim, kavga edebilirim, önünüzde ayak başparmağımla durabilirim.