David Allen, gelecek ay 22 Şubat’ta Deontay Wilder ile Tyson Fury’nin yapacağı maç için Fury’nin nakavt edeceğine inanıyor. Allen (17-5-2, 14 KOs) Wilder bir nakavt sanatçısı değil, Fury tarafından nakavt edilecek.

Allen, önümüzdeki ay 8 Şubat’ta İngiltere’nin Sheffield kentindeki Sheffield Arena’da belirlenecek bir rakiple karşılaşacak. DAZN ve Sky Sports’da yayınlanacak maçta Kell Brook (38-2, 26 KOs) ve Mark DeLuca (24-1, 13 KOs) maçının alt kartında yer alacak.

Allen, Fury’nin Wilder’ı nakavt edebileceğini düşünüyor

Allen, “Tyson, Deontay Wilder’ı geçmek zorunda,” dedi. “Bence bu %50 ye %50 lik bir maç. Bu dövüşün sonucunu görebiliyorum. Tyson’ın Wilder’ı durdurduğunu görebiliyorum. İlk maçta herkes Tyson’ın 10 raundu kazandığını ve Wilder’ın onu 2 kez düşürdüğünü biliyor.

Allen, ilk Wilder ve Fury maçında “Yakın olan birçok raund oldu” dedi. “Tyson’ın bir ya da iki raund verdiğini sanıyordum, ama benim için beraberlik akıl almazdı. Herkes Tyson’ın benim bir arkadaşım olduğunu biliyor.

Allen, “Tyson insanların düşündüğünden çok daha sert yumruk atabilir. Bu da ilginç bir şey. Her iki boksörün Joshua hakkında düşünmeden önce büyük bir görevi var ve Joshua, Pulev’i yenmek zorunda, ”dedi Allen.

Tyson Fury doğal bir boksör

“Fury-Joshua maçı beni heyecanlandırıyor. Bokstaki en büyük mücadele bu ”dedi Allen. “İngiliz boks tarihinin en büyük maçı olduğuna inanıyorum. Arkadaşım Tyson’ı destekliyorum.