Cem Kılıç yenilgisiz boksör Steven Nelson’a karşı 11 Ocakta ESPN tarafından yayınlanacak maçta, süper orta siklette yukarı doğru tırmanmayı hedefliyor.

“2020 yılı için kendimi çok iyi hissediyorum” dedi. “Çalışmalarım oldukça iyi gidiyor bir sonraki seviyeye geçeceğimi düşünüyorum.

Zaten WBA tarafından 7. sırada olan Kılıç, sıralamada daha iyi yerlere gelecek gibi görünüyor ? Zirveye çıkması sadece kendisi ile ilgili değil, bu Türkiye için bir şampiyon çıkarmakla ilgili.

Almanya doğumlu Kılıç’ın değiştirmeyi başından beri istediği durum bu.

Kılıç, “ABD’ye taşınmamın ana nedeni bu,” dedi. “Ben sadece 19 yaşındaydım. Ama boks yapmaya başladığım ilk zamanlar 12, 13 yaşlarındaydım ve spor salonuna gittiğim ilk günden beri kendime profesyonel olduğumda ABD’de ringe çıkmak istediğimi söyledim. Muhammed Ali ve Mike Tyson benim rol modellerimdi ve boks için en büyük fırsatlar ABD’deydi çünkü boks burada daha çok ilgi görüyor. ”

Kilic’in bugün nerede olduğuna bakarsanız çok mantıklı olan bir hareketti, ancak bu Mayıs ayında altı yıl önce buraya geldiğinde, Los Angeles’ta yaşayan bir genç için bu büyük bir riskti.

“Özellikle Los Angeles’ta yaşadığımdan beri herşey farklıydı. (Gülüyor) Bana evimi hatırlatan hiçbir şey yoktu. ”

“Şimdi Almanya’da bir yıldız gibiyim” dedi. “Eve gidiyorum, beni sokaklarda tanıyorlar ve tanımadığım insanlar bile benimle gurur duyduklarını söylüyorlar. ”

“20 yaşındayken antremanda çok daha hızlı kendimi geliştirdim” dedi. “ Şimdi gerçekten hissedebiliyorum. Spor salonundan ayrıldığımda, sadece eve gidip dinlenmek istiyorum. ”