Antrenör Eddy Reynoso, Canelo Alvarez ve Billy Joe Saunders arasındaki oldukça karmaşık bir maç olacağını söylüyor. Reynoso, Canelo Saunders ile karşılaşırsa, WBO süper orta siklet kemeri için maçın 76 kg da olacağını söylüyor.

Alvarez’in, 2 Mayıs’ta bir rakibe ihtiyacı var. Ocak ayıyla birlikte, Golden Boy Promotions, Reynoso ile birlikte birisini hızlı bir şekilde seçmesi gerekiyor. Canelo’nun bir sonraki maçı için sadece 2 seçeneğinin olduğuna inanılıyor ve bu Saunders ya da Callum Smith.

Saunders, Canelo için Callum Smith’e göre daha kolay bir rakip olarak görülüyor. Canelo için Callum’a karşı kazanılabilir bir mücadele olsa da, ona kaybetme ihtimali daha yüksek. Saunders farklı bir hikaye. Çok az yumruk atıyor ve sadece kaçıyor.

Reynoso’ya göre Canelo bir sonraki maçını resmen ilan etmedi.

“Süper orta siklet için, Saunders 72.5 kiloda kalamaz 76 kg olmalı,” dedi Reynoso.

“Bunlar sevdiğimiz ve istediğimiz maçlar; karmaşık olanları kazanabilmemiz için, ”dedi Reynoso.

Reynoso ve Canelo, Golden Boy ve DAZN ile Mayıs ayında rakibini görüşmek üzere buluşacak

“Evet, Mayıs ayında,” dedi Reynoso, Canelo’nun Mayıs ayında tekrar harekete geçip geçmeyeceği sorulduğunda. Golden Boy ve DAZN’deki insanların yanında kimin olduğunu ve sırada ne olduğunu görmeliyiz. Golden Boy ile ilişki bir iş ilişkisidir. Onlarla bir anlaşmamız var ve buna uymak zorundayız. Evet, sadece iş ve hepsi bu, ”dedi Reynoso.