Frank Warren, 22 Şubat’ta Deontay Wilder’a (42-0-1, 41 KOs) karşı bir ay içinde çıkacağı maçta Tyson Fury’nin (29-0-1, 20 KOs) nakavt ile galip geleceğini söylüyor.

Warren, Fury’nin gelişmiş kondisyonunun olduğunu ve üstün boks yeteneğinin onu, Nevada, Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da yenilgisiz boksör WBC ağır siklet şampiyonu Wilder’a karşı zafere götüreceğine inanıyor.

Birçok insan gibi Warren, Fury’nin 2018’de California, Los Angeles’taki Wilder ile mücadelesinde galibiyetinin çalındığı söylüyor. Hakemler, tartışmalı bir kararla maçı beraberlikle sonuçlandırmıştı. Yine de Fury, Wilder’a karşı kazanmaya hazır, ancak bu sefer hakemlerin kararına maçı bırakmadan kazanmayı umuyor.

Warren: Fury Wilder’ı durduracak

“Deontay yaptıklarını yapıyor. Tehlikeli ve maçın 11 raundunu kaybedip sizi birden yere serebilir, ”dedi.

“Tyson’ın Otto Wallin’e karşı son maçı hakkında söylemekten çekindiğimiz şey, kötü bir şekilde kaşının açılmış olması. Her zaman bir yumruğun maçı değiştirebileceğini söylerim. Çoğu insan maçın durdurulabileceğini düşünüyordu.

Warren, Fury’nin Wallin’le maç yapması üzerine, “Durmamasını sağlamak için mücadele etmek zorundaydı” dedi. “Hakem veya doktorun sonucu değiştirmediğinden emin olmak için elinden geleni yaptı.

“Bu şartlar altında son derece başarılı oldu,” dedi Warren Fury hakkında. “Ortodoks, arka ayak, ön ayakla savaşabilen bir boksör. Ve muazzam bir çeşitliliği var ve fark bu.

Warren, “Deontay olduğu gibi,” dedi. “O muazzam bir güç. Sanırım son kez yaptığı şeyi tam olarak yapması gerekiyor. Daha zinde olacak, daha iyi olacak ve daha yetenekli olacak. Bence Tyson onu durduracak. Onu durduracağını tahmin ediyorum”dedi.

Fury, geçen sefer karşılaştıklarında Wilder’a birkaç kez zarar verdi, ancak onu tam olarak bitiremedi.