Sky Sports’tan Adam Smith, Anthony Joshua’nın Deontay Wilder ve Tyson Fury’den daha iyi rakiplerle maç yapmasına rağmen dünyanın 1 numaralı ağır sikleti olduğunu kanıtlayamadığına inanıyor.

Joshua’nın boks hayranları, Adam’in onun # 1 numara olmadığını söylemesini sevmeyebilirler, ama işte bu böyle. Smith Joshua’yı 1 numaralı ağır siklet olarak görmüyor. Joshua, geçen ay Andy Ruiz Jr.’ı yenerek kendini kurtarmış olsa da, onu en iyi şekilde yenmedi. Ruiz, sıkı bir şekilde çalışmadığını kendisi itiraf etmişti.

Fury Wilder’a karşı kazanmayı hak etti

Smith, kendini ağır siklet şampiyonu olarak adlandıran Fury’nin 2018’deki karşılaşmalarında Wilder’a karşı kazanmayı hak ettiğini düşündüğünü söylüyor. Ve Smith’e göre 1 numara Tyson Fury.

Wilder, Joshua ve Fury hakkında konuşurken Smith, Behind The The Gloves, “Bunların aralarında çok para var,” dedi. “Ayakta kalan son adam kim olacak? Şu anda kimse tahmin edemez. Dünyada Joshua 1 numara mı? Bence değil. Fury’nin Wilder’ı dövdüğünü düşünüyordum. Ama Wilder bu yıl iki etkileyici nakavtla geri döndü, ”dedi Smith.

“Onun dünyada 1 numara olduğunu iddia edebilirsiniz. Her zaman büyük bir tartışma olacak ”dedi Smith, bölümün 1 numaralı ağır sikletinin kim olduğu hakkında konuşurken. “Hepsi birbiri ile maç yapana kadar cevabı asla bulamayacağız, değil mi? ”dedi.

Andy Ruiz vs Dillian Whyte ilginç bir mücadele

Smith, “Büyük maçlar görmek istiyoruz ve ağır siklet kemerlerinin birleştirilmesini istiyoruz” dedi. “En son kimin ayakta olduğunu bilmek istiyoruz, Andy Ruiz geri dönecek. Onu Dillian Whyte ile ringe görmek isterim.

“Bunun büyük bir mücadele olacağını düşünüyorum, ancak Dillian Whyte bir dünya şampiyonluğunu hak ediyor,” dedi Smith. “Yani çok şey oluyor. Gelen genç kana bakalım. Daniel Dubois ve Joe Joyce. Orada çok fazla şey var. Bu harika.”

Joshua, Wilder ve Fury birbirlerine saygı duyuyor

“Joshua, Fury ve Wilder arasında çok saygı var. ”dedi Smith. “Deontay’ı çok iyi tanıyorum. Tyson’la fazla zaman geçirmedim. Wilder dövüşü için Ben Davison’la çok zaman geçirdim. Ve Tyson’ın Joshua’ya gerçekten saygı duyduğunu biliyorum ve Joshua, Fury’ye gerçekten saygı duyuyor ve Fury’nin Wilder’a saygı duyduğunu biliyorum.

Ağır sikletteki üç önemli ismin arasında bir düşmanlık yok. Üçü birbirlerine saygı duyuyorlar ve sikletlerinin en iyisi olduklarını biliyorlar.

Wilder, 2018 yılında Fury’ye karşı kötü bir deneyim yaşadı ve bunu tekrarlamak istemiyor. Wilder’ın Fury’yi iki kez yere düşüremeseydi muhtemelen maçı puanla kaybedecekti.