Demetrius Andrade, Canelo Alvarez’in iki ay önce hafif ağır siklette çıktığı ilk maçında Sergey Kovalev’i nakavt ettiği için bağzı insanlardan övgü almasına anlam veremiyor.

“Canelo, çıkışta yaşlı boksörlerle savaşıyor,” dedi Andrade.

Yenilgisiz WBO orta siklet şampiyonu Andrade, Alvarez’in daha iyi boksörlerle maç yapmasını istiyor. Andrade kendisinin Canelo’yu yeneceğinden emin.

Andrade, “Gördüğünüz gibi daha yaşlı boksörlerle yaptığı maçları kazanıyor, eğer daha genç olsalardı Canelo’nun buharı bile kalmazdı” dedi. “Ve bu devam eden bir durum. Canelo bunu Shane Mosley ile yaptı. Bunu Miguel Cotto ile yaptı. Yeni bir şey değil. Strateji için üzgün değilim çünkü bu bir plan ve onun için işe yaradı.

“Bir şekilde iyi boksörlerlede dövüştü, yakın bir kavga olan Erislandy Lara ve Danny Jacobs maçıydı. Triple-G ile karşılaşması bir adımdı, ancak Triple-G şu anda 38 yaşındadır. Yani, [Golovkin] ‘in aşınma ve yıpranma olduğunu söylemiyorum, ama bu sadece insanlara stratejilerini gösteriyor. Sonra bunu Floyd Mayweather ile yapmaya çalıştılar, ama işe yaramadı. ”

29 yaşındaki Alvarez muhtemelen 2 Mayısta ringlere geri dönecek. Alvarez, Kovalev’den kazandığı WBO hafif ağır siklet unvanını bıraktı, bu da bir sonraki maçını süper orta siklet veya orta siklet bölümünde yapacağı anlamına geliyor.

Aradığı yüksek profilli maçları elde edemeyen 31 yaşındaki Andrade (28-0, 17 KOs) İrlandalı Luke Keeler’e (17-2-1, 5 KOs) karşı savunma yapmayı kabul etti. 30 Ocak’ta ana etkinlikte DAZN Miami’den yayın yapacak.

“Bunun mantıklı olacağını düşünüyorum, çünkü herkesi dövmeye devam edersem ve o herkesi dövmeye devam ederse kim kalacak?” Diye sordu Andrade. “Sonra bir anlamda sadece iki kişi kalacak. Bu dünya Canelo ile oraya girebilecek en iyi boksörlerle dolu değil. ”