Uzun zamandır beklenen dünya şampiyonası maçından bir gün önce, görünüşte öfkeli bir eski şampiyon Ivana Habazin, “zorbalık” dediği şey için Claressa Shields’e saldırıyor.

Habazin, “Ülkemde zorbalığa karşı bir platform başlatmaya karar verdim” dedi. “10 Ocak’ta GBOAT (tüm zamanların en büyük kadın boksörü) ile karşı karşıya olduğum için, bu platformu başlatmak için ideal bir yol.”

Hırvatistan’dan Habazin (20-3, 7 KO), bu Cuma günü boşta olan WBC ve WBO kemerleri için 10 raundluk maçta tartışmasız orta siklet şampiyonu Shields (9-0, 2 KOs) ile karşılaşacak.

Habazin, Cuma gecesi Shields’e cevap vermeyi dört gözle beklediğini söyledi.

Habazin, “Bu fırsatı memnuniyetle karşılıyorum ona kabadayının kim olduğunu göstermek istiyorum ve ona gerçek boks becerilerinin nasıl göründüğünü göstermeyi dört gözle bekliyorum” dedi. “Hala amatörler gibi kavga ediyor, henüz iyi bir boksör tarafından hırpalanmamış. O hala eğitim görmesi gereken biri bence okula gitmeli. Saygısızlıktan bahsediyor, ancak bunun ne anlama geldiğine dair bir fikri yok. Ağzını her açtığında saygısızca konuşuyor. Genel olarak kadınların boks sporu için utanç verici. “

Habazin’in yeni antrenörü Chambers, “Zaten ne kadar iyi olduğu konusunda beni şaşırttı. “Yaptığı şeyleri uygulamak ve değiştirmek o kadar da zor değildi. Birkaç farklı şey yaptık, ama nihai hedef aynı ve oyun planı hemen hemen aynı. Tabii ki Beşir’i özlüyoruz. İyi bir kamp dönemi geçirdik ve bu işi hallettik. Onu yakalayacağından çok emin. Bu mücadeleyi ilk raunddan itibaren kontrol ederek herkesi şok edecek. ”