Eski ağır siklet şampiyonu Mike Tyson’ın eski antrenörü Jeff Fenech, eski boksörünün altı hafta boyunca eğitim görürse, şu anda bir dakika içinde Deontay Wilder’ı devirebileceğine inanıyor.

Tyson tarihteki en sert yumruğu atanlardan biri olarak kabul edilir. Hala en genç ağır siklet şampiyonu olma rekorunu elinde tutuyor, 20 yaşındayken 1986’da Trevor Berbick’i yenerek kemeri kazanmıştı.

Mike Tyson 2005’te emekli oldu.

Fenech, Wilder’ı çok güçlü yumruk atan bir boksör olarak görüyor, ancak çenesine sert bir darbe alırsa toparlanamayacağına inanıyor.

Sporting News’e verdiği demeçte Fenech, “Boks şimdi aynı değil. Mike Tyson altı hafta boyunca antrenman yaparsa bir dakika içinde Wilder’ın işini bitireceğini garanti ederim.”

“Eğer Wilder büyük bir avcı olduğuna inanılan Tyson Fury tarafından yere yığılıyorsa, Mike Tyson bu adamları dağıtırdı.”

“Mike, bu adamları hala yenebilecek olmasına rağmen eğitime başlayacağını sanmıyorum. Fury’nin diğer becerileri var, ama Deontay Wilder’in sadece bir yumruğu var başka bir şeyi yok. Onu yumruklarsan, bitti. Ve Mike kesinlikle onu yenerdi.”