Gennadiy Golovkin’in eski eğitmeni Abel Sanchez, eski öğrencisinin Meksikalı süperstar Canelo Alvarez ile karşılaştığında ciddi bir hasar görmesinden endişe ediyor.

Sanchez Golovkin’i yaklaşık on yıl boyunca eğitti. İkisi ilişkilerini sürdürmek için finansal şartlar üzerinde anlaşamadıktan sonra birlikte çalışmayı bıraktılar.

Golovkin şimdi eski boksör Johnathon Banks tarafından eğitiliyor.

Golovkin ve Canelo, Eylül 2017’de on iki raund sonunda maçtan beraberlikle ayrıldılar.

Bir yıl sonra tekrar maç yaptılar, Canelo Golovkin’e ilk kariyer yenilgisini on iki raund sonunda puanla yenerek tattırdı.

Şimdi 38 yaşında olan Golovkin, geçen yılın Ekim ayında Sergey Derevyanchenko’yu çok zorlanmasına rağmen on iki raund sonunda puanla galip geldi.

28 yaşındaki Canelo, geçen Kasım ayında, WBO hafif ağır unvanını kazanmak için Sergey Kovalev’le karşılaştı ve maçtan nakavtla galip ayrıldı.

Mayıs ayında WBO süper orta ağırlık şampiyonu Billy Joe Saunders ile karşılaşmayı planladı, ancak devam eden koronavirüsü pandemisi nedeniyle ertelendi.

Canelo’nun 12 Eylül’de Golovkin ile karşılaşması için bir anlaşma var. Sanchez de GGG’nin bu sefer ciddi hasar alabileceğine inanıyor.

“Bu belki incitir. Onunla şu anda çalışmadığım için değil, ama bu sefer yaralanabileceği için bu üzücü olur. Üçüncü maç çok tehlikeli şu anda zirvede olan ve Gennadiy’e Kovalev’e yaptığıyla aynı şeyi yapabileceğine inanan bir adam var,” dedi Sanchez, Athletic’in Pug ve Copp podcast’ine konuştu.

“Canelo doğru anı bekledi ve yıkıcıydı. Gennadiy’nin bu maça girdiğini görmekten nefret ederdim … ya da Gennadiy’nin böyle bir maçta yenik düştüğünü görmek yerine bu maçı görmemeyi tercih ederdim.”