IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua, hem Dillian Whyte hem de Oleksandr Usyk’in radarında olduğunu açıkça belirtti.

Joshua, Aralık 2015’te 7. raundda Dillian Whyte’yi nakavt etti. Geçen yıl rövanş yapmaları için görüşmelere başlanmıştı, ancak her şey planlandığı gibi gitmedi.

Whyte’nin 4 Temmuz’da Alexander Povetkin’e karşı ringe çıkması bekleniyor.

WBC’nin geçici unvanını elinde tutan Whyte, mevcut kemer sahibi Tyson Fury için zorunlu rakip konumunda. Fury ve Deontay Wilder maçının galibi, Şubat 2021’e kadar Whyte ile karşılaşmak zorunda kalacak.

Joshua Sky Sports’a Dillian Whyte için “Bir dünya şampiyonluk maçını kovaladığını biliyorum. Geçen yıl Nisan ayında bir dünya şampiyonluğu fırsatı vermiştim ancak o reddetti. Belki WBC kemerini istiyor, ama ben ve Tyson Fury maç yapabiliriz. Geçen sene benimle karşılaşmak istemedi, ama eğer WBC kemerini istiyorsa kesinlikle bu sefer benimle karşılaşmak zorunda kalacak, “dedi.

“Tyson Fury’yi yendikten sonra, Dillian Whyte gelip benimle maç yapabilir. Tabiki bu maç tek taraflı bir maç olacak”

Usyk yakında yeniden duyuru yapılacak bir tarihte Derek Chisora ​​ile karşılaşacak. Mayıs ayında bu maç gerçekleşecekti, ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelendi.

Eski yarı ağır siklet dünya şampiyonu, Joshua’nın zorunlu rakiplerinden birisi konumunda.

“Evet, sanırım hepsi sıraya girecek,” dedi Joshua. “Benim ne olduğunu biliyorsun, sadece geçmişime bak, hepsini yeneceğim.”

Joshua, Usyk için “O WBO tarafından zorunlu rakibim ve Dillian bana adım atmazsa, Fury de adım atmadıysa, şüphesiz sıradaki rakibim Usyk olurdu.”