Eski WBO ağır siklet şampiyonu Joseph Parker’ın menejeri David Higgins’e göre, sıradaki düşündükleri boksör Junior Fa çok fazla para istiyor.

Fa ve menajeri Mark Keddell talep edilen paranın mantıksız olmadığına inanıyor, çünkü bu maç WBO’nun ilk onunda en üst sırada yer alan iki boksör arasında Yeni Zelanda’da büyük bir heyecan yaratacaktı.

İki boksör de amatör kariyerlerinde birbirlerini 2’şer kez yendi.

Fa ve ekibi taleplerinin haklı olduğuna inanırken – Higgins talep edilen meblağın Parker’ın dövüş için yapacağı maçta çok daha fazla para kazanması gerektiğini düşünüyor.

İki ekip arasındaki mali anlaşmazlık nedeniyle müzakereler sonlanmış görünüyor.

“Kendilerini fiyatlandırıyorlar, bir karışıklığın ortasında yaklaşık bir milyon dolar istiyorlar,” dedi Higgins Newshub’a. “Aptalca ve Joseph bunu ciddiye almıyor. Bu görüşmeleri şimdi sona erdireceğiz, çünkü gerçekçi rakamlar istemiyorlar. Eğer bu maçı isterlerse, nerede olduğumuzu biliyorlar, ancak finansal durumla ilgili gerçekçi olmaları gerekiyor.”

“Fa ve ekibinin para konusunda gerçekçi olduğunu düşünmüyorum. İstedikleri şey astronomik bir miktar. Junior Fa, Joseph Parker’dan daha fazla para istiyor.”