2019’da Jean Pascal kariyerini tekrar yoluna soktu ve tekrardan önemli bir isim haline geldi.

Pascal (35-6-1, 20 KOs) yenilgisiz Marcus Browne’ı teknik kararla yenerek WBA “geçici” şampiyonluk kemerini ele geçirdi ve daha sonra eski kemer sahibi Badou Jack’e karşı puanla galip geldi.

“Canavarın bir kısmı geri döndü,” dedi Pascal. “Dilimi mazur görmelisin, ama hayatta, bazen kendini kıçından tekmelemelisin. Ben de öyle yaptım. Kendimi arka tarafımdan tekmeledim. Biraz daha antrenman yaptım ve yapmaya devam ediyorum.”

Pascal, Mayıs veya Haziran aylarında unvanının ikinci savunmasını yapacaktı ancak koronavirüsü pandemisi nedeniyle ringe çıkamadı.

Pascal, “Bu sinir bozucu bir durum, ama dünyanın sonu değil” dedi. “Eşi benzeri görülmemiş bir krizdeyiz.”

“Mümkün olduğunca az dışarı çıkıyoruz, sadece alışveriş yapmak için. Evde kalıyoruz, masa oyunları oynuyoruz ve Netflix’i izliyoruz “dedi Pascal.

“Kızım, artık bebek değil. Kendi işlerini yapabiliyor. Yürüyüş yapıyoruz ve çok konuşuyoruz. Kızım okulu ile etkileşime giriyor. Okula internet üzerinden devam ediyor. ”

“İnsanların çok fazla boş zamanları var, herhangi bir konuda uzmanlık alanlarını geliştirmek için bu zamanı kullanmalılar. Daha iyi bir insan, daha iyi bir çalışan veya daha iyi bir sporcu olabilmek için kendinizi geliştirmek için çalışmalısınız.”

“37 yaşındayım ve hala birkaç yıl ringe çıkabilirim. İnsanlara ilham vermeye devam etmek istiyorum. “