IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, boksörünün Temmuz ayında Essex Dövüş Kampı serisinde yer almaya çok istekli olduğunu söyledi.

Hearn geçtiğimiz günlerde Daily Mail’e, seyirciler olmadan yapacağı dövüş gecelerini Essex’deki Brentwood’daki Matchroom genel merkezinin 15 dönümlük arazisinde art arda dört Cumartesi günü düzenlemek istediğini açıkladı.

Boks, koronavirüs pandemisinin ortaya çıkması ve çoğu ülkenin kilitlenmeye başladığı Mart ortalarından bu yana durakladı.

Salgın ortaya çıktığında Hearn, Joshua’nın 20 Haziran’da Londra’da yapılması planlanan Kubrat Pulev’e karşı zorunlu kemer savunması da dahil olmak üzere birçok ülkede organizasyonlarını ertelemek zorunda kaldı.

Matchroom CEO’su tüm ekibiyle konuştu ve çoğunluğu hazır, istekli ve ringe geri dönebilecek.

IFL TV’ye verdiği demeçte Hearn, “Boksörlerin yüzde doksanı ringe çıkmaya hazır.” Dedi.

“Kariyerine devam etmek istiyorlar. AJ’den bahsediyordum, AJ burada Dövüş Kampında savaşmak istiyor. Ama bunun onun için bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. Ama savaşmak istiyor. ”

“Eminim boksörler canlı kalabalığın önünde savaşmayı tercih ederler, elbette bu olmalı. Gelecek yıla kadar farklı bir seçenek bile olmayabilir. Yani, profesyonel olun, hazırlıklı olun ve paranızı bankaya yatırın ve çalışmalarınıza devam edin.”