31 yaşındaki WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, Wladimir Klitschko maçını çok rahat domine ettiğini belirtti.

Fury, 12 raund sonunda Klitschko’yu şok ederek onu yenilgiye uğratmıştı.

Klitschko on yılı aşkın süre içinde ilk yenilgisini aldı.

Fury daha sonra iki yıldan fazla bir süre şiddetli depresyon ve madde bağımlılığı sorunlarıyla mücadele ederken kemerlerini maç yapmadan bırakmak zorunda kaldı.

Kariyerine 2018 yılında devam etti ve 2020 Şubat ayında Las Vegas’taki MGM Grand’daki WBC ünvanını kazanmak için çıktığı maçta Deontay Wilder’ı 7. raundda teknik nakavtla yendi.

“Bugün hayatta olan herhangi bir aktif ağır sikletten daha fazlasını başardım. Kimse başarılarıma yaklaşamaz. Kariyerimde nerede olduğumdan ve ne yaptığımdan memnunum. Başka bir boks maçım olmasa bile mutlu olacağım. Tüm başarıları elde ettim, “dedi Fury Sky Sports’a.

“Boksta her bir kemeri kazandım. İngiliz unvanından dünyanın tartışmasız ağır siklet şampiyonu olmaya kadar. Hepsi bitti, hepsi bitti. En iyisi kabul edildim, bitti. Tekrar boks yapmazsam, mutluyum ama umarım başka boks maçları yapacağım rakiplerimi izlemeye devam edeceğim.”

“Klitschko 40 yaşına kadar yaptı. Büyük şampiyonların çoğu devam ediyor. Para için boks yapmıyorum, şöhret için boks yapmıyorum, kemer için boks yapmıyorum. Boks yapıyorum çünkü bu beni zihinsel olarak mutlu ediyor ve bunu yapmaktan hoşlanıyorum. İnsanlara bir şey kanıtlamaya ihtiyacım yok. Ama şimdi boks yapıyorum, çünkü boks yapmayı seviyorum ve bunu tüm hayatım boyunca yapıyorum.”

Fury, yeniden rövanş şartı uygulayan Wilder ile üçüncü maç öncesi kesinleşmiş bir tarih bekliyor.