Wilder, 31 yaşındaki Fury’nin (29-0-1, 20 KOs) işini sevmediğini ve rövanşdan vazgeçebileceğini düşünüyor. Deontay, Fury’yi 12 raund boyunca sürekli korkuttuğunu ve bu yüzden 2. bir karşılaşmaya sıcak bakmadığını belirtiyor. Ayrıca Fury’nin ailesininde böyle bir maça sıcak bakmadığı söyleniyor.

Fury, Wilder’a rövanşlarından geri çekilmeye çalışmadığını bilmesini istiyor, ancak görünen o ki şu ana kadar maçı istiyor gibi gözükmedi. Wilder bu yılın başlarında Fury ile hemen bir rövanş istedi, ancak İngiliz boksör istemedi. Hemen Wilder ile yüzleşmek yerine, Fury Tom Schwarz ve Otto Wallin’le iki maç yaptı.

Fury, Wilder’ın rövanşın iptal olması için çalışıyor mu?
Birçok boks hayranı da Fury’nin Vilder’dan kaçmak için bir yol aradığını düşünüyor.Bunun sebebi ise geçtiğimiz günlerde WWE’de yer almasıydı. Açılmış kaşı bir kez daha açılsaydı rövanş hayal olabilirdi. Fury sorumsuzca davrandı.

Fury, Wilder ile tekrar savaşmak istemediğini reddetti.

Çarşamba günü Instagram sosyal medya sitesinde Fury, “Deontay Wilder’in kendisiyle maç yapmak istemediğimi ve ondan korktuğum hakkımda açıklamalar yapıyor” dedi. “Senden korksaydım, üç yıl boyunca seninle dövüşmezdim ve seni kendi ülkende yenmezdim.(Berabere biten maçta puanlama ile kendisinin kazandığını ve hakkının yendiğini söylüyor) Beni soymak zorunda kaldın ve bir beraberlik verdin.

“Öyleyse Luis Ortiz ile olan dövüşünü bitir, kendi işini yap ve ismimi gündeme gelmek için kullanmayı bırak. % 20 oranında gelirimi ayarlamış olmalısınız, ancak adil bir adam olduğum için size adil bir pay veriyorum. Bu işte hiçbir şey istemiyorum ve her şey için çok çalışıyorum. Demek istediğim, senin için Wilder, kendi işinle uğraşmak ve başladığım şeyi bitirmek için 22 Şubat’ta görüşürüz. Bu sefer parçalanacaksın, seni büyük serseri, ”dedi Fury.