IBF / WBA 118 lb şampiyonu Naoya Inoue (19-0, 16 KOs) bugün Dünya Boks Süper Serisi ödülünü kazanmak için WBA’nin yaşlı şampiyonu Nonito Donaire (40-6, 26 KOs) ile karşılaştı ve onu mağlup etti. Hakemlerin puanları ise şöyle 116-111, 117-109 ve 114-113 idi.

36 yaşındaki Donaire, 11. raundda Inoue tarafından karaciğerine aldığı sert darbe ile nefesi kesildi ve yere yattı. “Filipinli Flash” BARELY düşürüldükten sonra maçı sayıya götürmeyi başardı.


9. raundda, Donaire Inoue’yi çok sert bir darbe ile şaşırttı. Donaire, Inoue’yi yere yıkmak için yeterince baskı yapamadı.İnoue’yi takip etmek yerine dinlenmeyi tercih etti ve bu kaçırılmış bir fırsattı.inoue nakavt edilmeye hazırdı oldukça zor bir durumdaydı.

Donaire Inoue’nun kavgaya geri dönmesine izin verdi
Inoue, 10. ve 11. turlarda Donaire’ye karşı çok sert darbeler vurdu. Ancak, Inoue nakavt için her şeyini ortaya koymadı çünkü savunmasını unuttuğu anda sol direklere yakalanıyordu.

Genel olarak, her iki dövüşçünün de büyük bir performansı oldu. Donaire çok fazla darbe aldı ve kariyerine devam edip etmeyeceği belli değil. Nakavt etmaya yaklaştı ama genç savaşçı Inoue kazandı.

Facebook sayfamız: https://www.facebook.com/Bokshaber/