Kariyerinde 32 galibiyeti bulunan efsane boksör Andre Ward, Sergey Kovalev’ iki kez yendikten sonra tüm sikletlerin en iyisi ilan edildiğinde (P4P listesinde zirvedeyken) boksu bırakmıştı.

Emekli olması birçok kesim tarafından eleştirilmişti ve bu aniden gelişen birşeydi.

Kariyerinin zirvesinde olduğu hafif ağır siklette Kovalev’i 2 kez yenmiş geçmişinde de çok büyük başarılar elde etmişti.

Kovalev’e karşı iki kez kazandıktan sonra kariyerinde artık iyi bir para kazanacağı maç neredeyse yoktu bu yüzden boksa olan ilgisini kaybetmiş yorumculuğa soyunmuştu. Andre Ward’ın boksa geri dönmesi için hiç bir sebep yoktu.

Ancak tüm bunların hepsi pazar sabahı Canelo vs Kovalev maçından sonra değişti.

Kovalev maçı kaybetti ama güzel bir para alarak kariyerinin sonunda iyi bir gelir elde etti. Andre Ward ise her zaman iyi paralara dövüştü.

Ve şimdi Andre Ward için ciddi bir gelir fırsatı.

Bayanlar baylar size Canelo Alvarez ve Andre Ward’ı veriyorum.

Boks yorumcusu olarak HBO yayın pozisyonunu Ward ile paylaşan Jim Lampley, “Onun her zaman bir şansı vardır” dedi. Ward buna tepkisiz kaldı olumsuz birşey söylemedi ve bu maça niyetinin olduğunu belli etti. Bu konuşma tüm boks severleri heyecanlandırdı.

Nitekim, geçtiğimiz Şubat ayında 35 yaşına giren Ward, iyi paralar her zaman kazandı fakat hiç bir zaman ciddi paralar kazanmadı.

Ward bu maçı istesede Canelo Alvarez onunla maç yapmaya yanaşacak mı? yada 35 yaşındaki Ward’ı yenip kendisini tam anlamıyla kanıtlamaya mı çalışacak.

Andre Ward galeri

Andre Ward vs Sergey Kovalev özet

Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Tüm bunları bekleyip göreceğiz görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Facebook sayfamız: https://www.facebook.com/Bokshaber/