Charles Brun: Callum Smith, Canelo Alvarez’in süper orta siklette 1 numara olmak için onu yenmesi gerektiğini söyledi. Canelo’nun (53-1-2, 36 KOs), geçen Cumartesiyi pazara bağlayan gecede Las Vegas’taki WBO hafif ağır siklet şampiyonu Sergey ‘Krusher’ın Kovalev’e karşı kazandığı galibiyetten sonra süper orta siklete(168 lbs) geri dönmesi bekleniyor.

Callum, Kovalev kadar büyük, fakat daha güçlü ve en üstün haliyle. Kovalev’in aksine, Callum’un bir dayanıklılık veya çene sorunu yok.

Callum (26-0, 19 KOs) süper orta sikletteki en iyi avcı olarak görülüyor. Eylül ayında geçen yıl Smith, Suudi Arabistan da 7. raundda George Groves’a karşı nakavt ile galip gelerek Dünya Boks Süper Serisi turnuvasını kazandı.

29 yaşındaki Canelo, Mayıs 2020’de bir sonraki maç için planlarının ne olduğunu henüz açıklamadıysa da, 15 Aralık’ta kazandığı WBA süper orta siklet kemerini tutarak 168 lb’lik bölüme geri dönmesi bekleniyor. 2018’de New York’taki Madison Square Garden’daki üçüncü rauntta şampiyonu Rocky Fielding’e karşı (27-2, 15 KOs) kazanmıştı.

Callum Canelo’ya karşılaşma olasılığı düşük

Canelo süper orta siklete dönerse, Callum Smith’le karışması beklenmez. Bu, 6’3 ″ Callum’ın büyüklüğü, gücü ve becerileri nedeniyle 5’8 ″ Canelo’nun kötü bir eşleşme olacak.

Canelo ile eski IBF / IBO / WBA / WBC orta sıklet şampiyonu Gennaddy Golovkin arasındaki üçüncü karşılaşma, Meksikalı yıldız için güçlü bir seçenektir. DAZN bu mücadeleyi istiyor ve uygun miktarda boks hayranları onları tekrar görmekte ısrar ediyor. Golovkin’in Canelo ile üçüncü karşılaşmasının gerçekleşmesi için 168’e çıkması gerekiyor. Bu bir problem olmamalı, çünkü GGG geçen sene 164 lbsde Steve Rolls ile karşılaştı ve kazandı. Callum, Canelo için harika bir mücadele olurdu, ancak Golovkin veya Billy Joe Saunders’a karşı daha iyi seçenekleri var. Bu karşılaşma Canelo için Callum’dan daha iyi bir şansı olur.

Facebook Sayfamız

https://www.facebook.com/Bokshaber/