Freddie Roach, yirmi yıldan beri Manny Pacquiao’nun sekiz ayrı siklette dünya şampiyonu olmasına önderlik yaptı.

Roach, 41 yaşında Pacquiao’nun boksun tüm zamanların en iyi orta sikletlerinden birine karşı dokuz ayrı siklette şampiyon olabilmek için karşılaşacağını söyledi.

“Manny hakkında bir şey: Sadece birisini dövmek istemiyor, aynı zamanda en iyisini yenmek istiyor. En iyi boksörlerle savaşmak istiyor. Bu savaşı seviyorum [potansiyel rakibe Mikey Garcia’ya karşı], ”dedi Roach DAZN’dan Mannix’e.

“Ama mesele şu ki, Manny biraz daha ileri gitmek ve Golovkin ya da en iyi boksörlerden biri ile karşılaşmak isteyebilir. ”

Pacquiao (62-7-2, 39 KOs) 112, 122, 126, 130, 135, 140, 147 ve 154 paundluk bölümlerde kemer kazandı, ancak 160’da çıkabilecek mi? Filipinli savaşçı, hızına güvenecek ve Golovkin’in yıkıcı gücünden kaçabilecek mi?

Pacquiao her rakibe karşı cılız ve Golovkin’i ciddiye alması gerekecek.

38 yaşındaki Golovkin (40-1-1, 35 KOs), IBF orta ağırlık şampiyonluğu için Sergiy Derevyanchenko’ya karşı son mücadelesinde iyi görünmemişti.

Pacquiao, 2019’da Keith Thurman ve Adrien Broner’ı yenerek hala bokstaki varlığını hissettirmeye devam ediyor.

“Pacquiao hala en iyisi olmayı istiyor,” dedi Roach. “Ülkesini daha iyi konuma getirmek istiyor ve her şeyi geliştirmek istiyor … Çok çalışıyor ve orada herkes için elinden gelenin en iyisini yapacak. Bence ülke için iyi ve bence harika olacak. “