Whyte Mayıs ayında WBC tarafından, Şubat 2021’e kadar Fury ile WBC kemeri için ringe çıkmayı beklediğini ve dünya şampiyonu olmak için uzun süre fırsat beklediğini söyledi.

Ancak Fury’nin ABD’li organizatörü Top Rank patronu Arum, bu maçı iptal etmek için yönetim organıyla görüşmelerde bulunacağı konusunda ısrar ediyor.

Whyte Sky Sports’a şunları söyledi: “Arum konuşuyor çünkü çöp. Beni temsil etseydi bunun boks tarihindeki en büyük rezalet olduğunu bağırıyor olacaktı. ”

“Fury, Deontay Wilder’dan kemeri kazandı, çünkü Wilder’ın bacakları yıllarca benimle maç yapmamak için kaçtıktan sonra artık taşıyamayacak kadar zayıftı. ”

“WBC ilk olarak Wilder-Fury II’nin galibinin Mayıs 2020’ye kadar benimle maç yapmak zorunda olmasını kabul etti. Şimdi Wilder sakat olmasına rağmen Arum zorunlu olmamı daha fazla ertelemeye çalışıyor. Her şey yanlış ve Covid-19 ile ilgisi yok. ”

“Ringe çıkacak durumda olsaydı, Temmuz ayında yapabilirler. Seyircilerin olması kimin umurunda. Büyük bir anlaşma. Her ikisi de kariyerlerinin çoğunu zaten az bir kitle önünde geçirdi.”

“2017’den beri 1 numara olarak sıralandım ve kimse benimle karşılaşmaktan korktuklarından bahsetmiyor. Yüzde yüz Fury’yi döverim. Bunu biliyor ve bu yüzden benimle yüzleşmek istemiyor.”