23.1 C
New York kenti
Çarşamba, Temmuz 28, 2021
Ana SayfaBoks HaberleriDeontay Wilder Üçüncü Maçta İntikam İstiyor

Deontay Wilder Üçüncü Maçta İntikam İstiyor

Deontay Wilder, 24 Temmuz’daki üçüncü maçta Tyson Fury’den intikamını almak istiyor, ancak bunun gerçekleşmesi için oyun planında değişiklikler yapması gerekiyor.

Fury, çok fazla teknik becerilere sahip daha iri bir boksör. Daha da önemlisi, Fury, Wilder’ı yakın mesafede zorlayarak nasıl yeneceğini biliyor.

Wilder (42-1-1, 41 nakavt), Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da WBC ağır siklet ünvanını Fury’den (30-0-1, 21 nakavt) geri almak istiyor.

Bellew: Fury, Wilder’a Zorbalık Yapacak

Tony Bellew, iFL TV’ye “Fiziksel yeteneklerinin daha iyiye gittiğini düşünmüyorum, Deontay Wilder’ın nasıl daha iyi hale geleceğini anlayamıyorum” dedi.

“Takımının en güçlü adamı Mark Breland’ı kaybetti. Takımının hocası, beyinleri. Tarzını büyük ölçüde değiştirebileceğini sanmıyorum.”

“Kendisindeki yetenek onun devasa sağ eli ve bu asla değişmeyecek. Her zaman tehlikeli ama bir gecede Muhammed Ali’ye dönüşmeyecek.”

“Harika bir boksöre dönüşmeyecek, bu olmayacak. Bu mümkün değil. Ringe farklı bir yaklaşımla mı girecek? Muhtemelen, evet.”

“Fury içeri girecek ve ikinci dövüşte yaptığını yapacak.”

“Yakınlaşacak, ağırlık avantajını kullanacak, ona yaslanacak ve ona zorbalık yapacak. Onu çok rahatsız edecek ve Deontay’ı daha da ezecek.”

“Deontay Wilder geriye kaçamaz, sadece o büyük sağ eliyle ileri gidebilir. Yani belirleyici faktör bu olacak,” dedi Bellew.

- Advertisment -
Araç çubuğuna atla