Jermall Charlo (31-0, 22 nakavt) Cumartesi gecesi Houston’daki Toyota Center’da nakavt ustası Juan Macias Montiel’e (22-4-2, 22 nakavt) karşı WBC orta sıklet ünvanını savunmaya hazır.

Charlo, memleketinde arkadaşlarının, hayranlarının ve ailesinin önünde dövüşmekten mutlu.

Bu, Charlo’nun çok güçlü yumruklar atabilen 24 yaşındaki Montiel’e karşı neler yapabileceğini göstermesi için büyük bir fırsat.

Charlo’nun kendi gücüne eşit veya muhtemelen daha güçlü bir boksöre karşı maçını görmek ilginç olacak.

Jermall’ın her zaman dikkatli olması gerekecek çünkü Montiel asla puanla kazanmadı. 22 galibiyetinin hepsi nakavt ile geldi, bu da onun Jermall’a karşı ne tür güç ve tehdit oluşturduğu hakkında çok şey söylüyor.

Charlo Durumu Açıklıyor

“Bu bir rüyanın gerçekleşmesi. 19 Haziran’da Houston’daki Toyota Center’da dolu bir evin önünde bir gösteri yapacağım,” dedi Jermall Charlo, Jake Asman’a.

“Onun kadar nakavt ettim ve ondan çok daha sert rakiplerle karşılaştım. Kendine güvenen bir çocuk ve neden benim kemerim için savaştığını anlıyorum. Takipte kalın. Maçtan önce patlamış mısırınızı alın.”

“12 raunt sürerse, 12 raunt sürer. Bu adamı nakavt etmek istiyorum. Bitirmek istiyorum. Size Jermall Charlo’yu gerçekten göstermek ve Golovkin ile Canelo’yu ringe sokmak istiyorum.”

“Bu, zaman ayırmam ve olabildiğince keskin olmam gereken dövüşlerden biri.”

Montiel, orta siklette Dünya Boks Konseyinde 4. sırada. James Kirkland ve Marco Reyes’i yenerek şampiyonluk şansını kazandı.

Jaime Munguia, 2017’de Montiel’i nakavtla yenmiş olsa da, bu dövüşü yaptığında gerçekten gençti, sadece 23 yaşındaydı ve bu tür bir rakibe hazır değildi.

Jermall, Golovkin Maçını İstiyor

Charlo, Gennadiy Golovkin ile nasıl karşılaşabileceği sorulduğunda, “Dürüst olmak gerekirse bilmiyorum” dedi.

“Hayranların bekleyip bir gün gerçekleşmesini umması bu heyecanın bir parçası.”

Golovkin, Canelo ile tekrar karşılaşmadan önce Charlo’ya karşı kaybedebileceği riskli bir mücadeleye girmeyecektir. Golovkin, Canelo ile karşılaştıktan sonra muhtemelen emekli olacak, bu yüzden Jermall onu tamamen unutmalı.