Avni Yıldırım kısa bir beklemenin ardından Canelo Alvarez yenilgisinden sonra 2021 yılının ikinci maçında yeni rakibi Jack Cullen olarak açıklandı.

31 Temmuz’da Essex, Brentwood’daki Matchroom Boxing’in Genel Merkezi’nin arazisinde Eddie Hearn’ün “Dövüş Kampı”nın bir parçası olarak gerçekleşecek.

Türk boksör Yıldırım, Meksikalı Alvarez’e karşı sporun tartışmasız en büyük ismine karşı kaybettikten sonra ilk maçını yapacak.

29 yaşındaki Yıldırım, profesyonel olarak 21 galibiyet ve üç mağlubiyet aldı, 2017’de Chris Eubank Jr’a karşı yenilgi de dahil olmak üzere tüm mağlubiyetleri en üst seviyede geldi.

Organizatör Eddie Hearn, “İlk karttaki favorilerimden biri, Jack Cullen’a karşı Avni Yıldırım olacak” dedi.

“Acımasızca dürüst olacağım, Yıldırım geri dönüş maçı istedi. Ben de ‘eğer bir geri dönüş dövüşü istiyorsanız, Jack Cullen’i ister misiniz? dedim.”

“Jack Cullen’ın kariyerine baktılar ve ‘evet, onu alacağız’ dediler. Ama bilmiyorum, Jack Cullen Avni Yıldırım’ın seviyesinden bir milyon mil uzakta mı yoksa gerçekten zor bir gece mi?

“Size ne diyeceğim, o her zaman heyecan verici maçlar yaptı, Jack Cullen’in senaryoyu yırtıp atması için bir şansı var.”

Conor Benn’in Meksikalı Adrian Grandos ile yapacağı karşılaşmanın alt maçı olarak Avni Yıldırım ve Jack Cullen karşılaşacak. 31 Temmuz tarihinde olacak maçı Dazn yayınlayacak.