Deontay Wilder’in kariyer mirası söz konusu olduğunda görkemli planları var.

Eldivenlerini takar takmaz, tüm zamanların en büyük ağır sikleti ve hatta belki de en iyi boksörü olacağına inanıyor.

“Bokstan ayrıldığımda, tüm sikletlerde olmasa da, ağır siklet bölümünde şimdiye kadarki en iyisi olarak bilineceğim. Bu benim amacım, ”dedi Wilder. “Emekli olduğumda insanlar üzülecek, çünkü daha fazlasını görmek isteyecekler. Ben buradayken onlara birçok şey sunmaya çalışıyorum. Bu yüzden diyorum ki, şimdi bana güllerimi ver. Beni şimdi sev. ”Ben boks tarihinin en sert vuruşlu delicisiyim. ”

Wilder (42-0-1, 41 KOs), 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da Fox ve ESPN tarafından yayınlanacak maçta Tyson Fury (29-0-1, 20 KOs) ile buluşuyor (Türkiye de Dmax 23 Şubat pazar sabahı 8:00). Wilder 2015’ten bu yana WBC şampiyonu, Fury’ye karşı nakavtlı bir galibiyetin, kariyeri sona erdiğinde en iyisi olarak bilinmesine yardımcı olacağına inanıyor.

“Bu mücadele sadece mirasımı genişletecek. Fury’yi ağır sikletin en iyilerinden biri olarak görüyorum. Onu nakavt etmek kendi tarihimi yazmaya yardımcı olacak ”dedi Wilder. “Şu anda yüzleşmeyi tercih ettiğim ondan başka bir boksör yok. Şu an bu pozisyonda olduğum için mutluyum. I love you bebeğim. Aşk bir anahtardır. Birlikte takılır ve birbirine yapışır. Hepimiz bir ırkın, insan ırkının bir parçasıyız. ”

Wilder, Muhammed Ali’nin tartışmalı olarak sahip olduğu bir onur olan tüm zamanların en iyi ağır sikleti olmayı planlıyorsa, önünde Fury’den çok daha sert maçlar var.

“Büyüklüğe tanık oluyorsunuz. Hepimiz harikayız. Ancak büyüklük sadece yaptığımız maçlar tarafından belirlenir. Sadece altı yıl daha buradayım ve emekli olduğumda bazı insanlar delirecekler çünkü tatmin olmayacaklar ”dedi. Fury maçı için “Bu büyük bir mücadele olacak. Tamamlanmamış bir iş, dünyanın en büyük karşılaşmalarından biri. 15 dakika işi bitiriyoruz ve sonra yolumuza devam ediyoruz. ”