WBO süper orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders, Meksika süperstar Saul ‘Canelo’ Alvarez ile hesaplaşmak için Meksika’ya gitmekte tereddüt etmiyor.

Saunders’ın WBA süper orta siklet şampiyonu Callum Smith’in yanı sıra Cinco De Mayo haftasonunun bir parçası olarak 2 Mayıs’ta Canelo ile maç yapmak için en büyük adaylardan biri.

Canelo’nun potansiyel olarak Japonya süperstarı Ryota Murata ile yüzleşmesi için görüşmeler yapıldı, ancak ekipleri şartlar konusunda bir anlaşmaya varamadı.

Saunders’a göre, bu maçın gerçekleşmesi için muazzam miktarda para talep etmiyordu.

Ve Meksika da dahil olmak üzere, sunulan herhangi bir yerde Canelo ile yüzleşme fikrine açık.

Saunders, “Bu maça hazırım. Kendimi fiyatlandırmadım,” dedi Saunders Sky Sports’a. “Cinco de Mayo’ya [2 Mayıs’ta] seyahat etmeye hazırım. Çok fazla şey yapabilirim. Sadece kendimi teklif edebilirim. Eğer gerçekten maç yapmak istiyorlarsa, hadi başlayalım, daha 12 haftamız var.

“Bu maç olmazsa, ben ve Callum Smith büyük bir maç yapacağız. Büyük bir kemer birleştirme karşılaşması. Smith’in öncelik olduğunu duyuyorum, bazen de benim tercih olduğumu duyuyorum. Eğer kimse Canelo ile anlaşamazsa ben ve Callum ringe çıkacağız.

“Canelo ve ekibi isterse, Meksika’ya giderdim. Bakalım kim en iyisi. Kimseden korkmuyorum. Savaşmak istiyorlarsa, Ben WBO süper-orta siklet şampiyonuyum. Şubat ortalarında ringe çıkmak istedim ama Canelo maçından bahsedildi bu yüzden beklemedeyim.