Joe Joyce’un antrenörü Adam Booth’u Daniel Dubois ile karşılaşmasından önce bıraktıktan sonra, evden uzaktayken daha iyi antrenman yaptığını söylüyor.

Joyce, 11 Nisan’da Londra’daki O2 arenada gerçekleşecek Daniel Dubois maçına yönelik eğitim kampına başlamak için Cumartesi günü Las Vegas’a uçacak.

Yeni koçunun adını açıklamadı, ancak Las Vegas’taki UFC Eğitim Merkezinde çalışacak.

Hem Joyce hem de yöneticisi Sam Jones, gelir dağılımının adaletli dağıtılacağını açıkladı.

“Kazandığımdan emin olmak istiyorum, bu yüzden geriye bakmak ve“ Bunu yapabilirdim, bunu yapabilirdim ”demek istemiyorum. Sadece kendimi alıp kendimi mümkün olan en iyi konuma getiriyorum. Sadece bir şansım var.

“Yüzde 100 olmalıyım çünkü sadece kısa bir kariyerim ve küçük bir pencerem var.”

İlk başta o zamanki destekçisi David Haye’yi de eğiten Ismael Salas tarafından eğitildi. Daha sonra Big Bear’da Abel Sanchez ile birlikte çalıştı. Ancak bu ilişki, geçen yıl sona erdi, Alexander Ustinov ve Bryant Jennings’e karşı sadece iki maç süren bir ortaklık olan Booth ile çalışmak için İngiltere’ye döndü.

Jones, “Joe’ya karşı dürüst olduk. Daha iyi yapabileceğimizi düşündüğümüz maçtan sonra o soyunma odasında oturmak istemediğimizi söyledik. Her şey onun için doğru olmalı. ”

Jones’un Dubois’e nasıl bir performans sergileyebileceğinden duyduğu rahatsızlığa rağmen Joyce, başından beri bu karşılaşmaya meraklı olduğunu söyledi.

“Patlayıcı bir mücadele olacak ve kazanan için çok şey ifade ediyor,” dedi Joyce, “Kazanırsam Frank Warren’ın listesinde 1 numara olacağım ve BT Sport ve Frank için bir dünya şampiyonluğu almamızı söyledi. Bu yüzden mantıklı.

“Harika bir maç ve eğitim yapacağız ve kendimi mümkün olan en iyi şekle sokacağız.